אאא

הלם וזעזוע בבני ברק: ראשי ורבני ישיבת 'תורה ודעת', נדהמו לגלות הבוקר (ראשון) כי בוצע פוגרום בהיכל הישיבה בשעות הלילה, כאשר הכל נחרב באופן יזום, לטענתם, על ידי עיריית בני ברק.

מתיעוד שהגיע מהיכל הישיבה עולה כי הפועלים שהגיעו על מנת להחריב את הקראוונים בהם שוכנת הישיבה, שברו את תקרת בית הכנסת, השחיתו את החלונות, הספסלים והחלונות והפילו את ארון הקודש לרצפה.

בדיקת "כיכר השבת" מגלה כי לפני זמן רב קיבלה הישיבה צו פינוי לאור כך שהקראוונים הונחו באופן לא חוקי אך לא יחסו לכך חשיבות והלילה הפינוי יצא אל הפועל.

ל'כיכר השבת' נודע כי ראשי ורבני הישיבה נועדו בשעה האחרונה עם חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני להיוועץ כיצד עליהם להתנהל בהמשך הדרך.

בישיבה עצמה טוענים כי המבנה חוקי, אך הוא זמני - כבר במשך 15 שנה, וכעת העירייה מפנה אותו לטובת בניית מבנה לאחת החסידויות בעיר.

ניסיונותינו לקבל את תגובת עיריית בני ברק עלו בתוהו, אך גורמים בעירייה מסרו ל'כיכר השבת' כי לא מדובר במאבק שקשור לעירייה. לדבריהם, "ההרס בוצע על פי צו בית משפט כחלק ממאבק מקומי בין חסידויות מהאזור לישיבת תורה ודעת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

סגן ראש עיריית בני ברק, עו"ד גדליהו בן שמעון אמר בתגובה: "לצערי מחצית שנה הראשונה של הקדנציה הנוכחית, הציבור הספרדי בבני ברק מרגיש ניכור ודיכוי המלמדת כנראה על הבאות: הן בנוער המתמודד ובבנות הסמינרים.

"בני התורה הספרדים בעיר, במגננה וצריכים להתעסק יום יום, בלהגיב ולא בלעשות! אנו הספרדים בעיר עסוקים בכיבוי שריפות".

הוא הוסיף, "לאחר שיחה ארוכה שקיימתי עם ראש הישיבה הרב אלחדד שליט"א על ההרס והחורבן שנעשה הבוקר בישיבת "תורה ודעת ברחוב חבקוק, גם סופר טנקר לא יעזור. זאת ועוד אחרי מגוון בתי כנסת ספרדים שמתפנים באין מפריע (רק לאחרונה בית מורשת מרן של אבי בן ישראל)".

"אני קורא לחבריי מהסיעה, די להבטחות יהיה בסדר..... הגיע הזמן לחישוב מסלול מחדש ולפרוש מהקואליציה העירונית.  הציבור הספרדי בבני ברק נמצא במלחמת דת קודש, על עצם זכותנו הבסיסית לגדל את בנינו ובנותינו. הציבור הספרדי מצפה מאיתנו לקבל זכויות".