אאא

צה"ל פרסם הערב (ראשון) תיעוד בו נראים המחבלים שחוסלו במוצאי השבת כאשר הם צועדים ביום חמישי האחרון עם הרחפן בידיהם.

לפי דובר צה"ל, הפיגוע תוכנן על ידי חוליה של כוח קודס האיראני, ובתיעוד שצולם ע"י גדוד "עיט" נראים חברי החוליה אוחזים ברחפן ומתקדמים מנקודת השיגור המתוכננת שלו הנמצאת באזור הכפר ערנה.

מתווה הפיגוע שתוכנן, כלל הטסה של מספר רחפנים שנושאים חומר נפץ של כמה קילוגרמים כל אחד, לעבר מטרות ישראליות בצפון ישראל.

"מדובר בקבוצות פעילים במיליציות שיעיות - פעילי טרור שכוח קודס מביא אותם לסוריה, מאמן ומממן אותם", הסביר דובר צה"ל.

מוקדם יותר היום קיים ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו סיור ביטחוני בצפון והערכת מצב עם הרמטכ"ל, מפקד פיקוד צפון ובכירים נוספים.

לדברי נתניהו, "הבא להורגך - השכם להורגו. במאמץ מורכב של מערכת הביטחון אנחנו חשפנו שכוח קודס של איראן שלח יחידה מיוחדת של פעילים שיעים לסוריה, כדי להרוג ישראלים בגולן באמצעות רחפני נפץ".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אני מבקש להדגיש - זו יוזמה של איראן, זה פיקוד של איראן, וזה בשליחות של איראן".

ראש הממשלה הוסיף, "בהחלטה נועזת ובפעילות מבצעית ומודיעינית מושלמת של צה"ל אנחנו הקדמנו אותם וסיכלנו את הפיגוע הזה, מנענו פיגועים קשים".

"אנחנו נחשוף הלאה כל ניסיון של איראן לתקוף אותנו וכל ניסיון שלה להסתתר מאחורי תירוצים כאלה ואחרים".

"אני רוצה להדגיש שאנחנו לא נסבול התקפות על ישראל ממדינה כלשהי במרחב. כל מדינה שתאפשר את השימוש בשטחה להתקפות נגד ישראל תשא בתוצאות, ואני מדגיש - המדינה תשא בתוצאות".

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר כי "הפיגוע שסיכלנו הלילה הוא פיגוע איראני מאדמת סוריה כנגד מדינת ישראל. מי שהוביל אותו ופיקד עליו הוא קאסם סולימני באופן אישי. הוא מימן, אימן והכשיר פעילים שיעים שהיו אמורים לבצע את הפיגוע. אנחנו צריכים להיערך לכל אפשרות ונעשה זאת בצורה הטובה ביותר".