אאא

בתחקיר שערך העיתונאי נתי טוקר ב'דה מרקר' הוא חשף כי עורך דסק התחקירים של 'ידיעות אחרונות', יהודה שוחט, יצא לחופשה ומאחורי הקלעים משמש ככותב הנאומים של כחול לבן בני גנץ. בתגובה הוציא עורך 'ידיעות' מכתב חריף לשוחט בטענה כי "הציג מצג שווא".

לפני כשבוע, טוען טוקר, שוחט לקח חופשה ללא תשלום מ'ידיעות', כאשר הוא לא מיידע את המערכת מה הוא מתכנן בחופשה שהוא לקח והאם הוא מתכוון לחזור לתפקיד העריכה בעיתון.

שוחט, כך טוען טוקר, כתב לפני כשנה ספר יחד עם חבר הכנסת חילי טרופר מבכירי כחול לבן, שמקורב מאוד לראש המפלגה בני גנץ והוא ככל הנראה ליהק אותו לתפקיד של הכנת המסרים של המפלגה וכתיבת הנאומים של יו"ר המפלגה, כאשר כאמור אף אחד במערכת העיתון לא יודע זאת, לטענת טוקר.

בעקבות הפרסום של טוקר ב'דה מרקר' העורך הראשי של 'ידיעות אחרונות' הוציא מכתב חריף לשוחט בו הוא כתב לו: "כי הובא לידיעתו כי הוא יצא לחופשה תחת מצג שווא ותחת הסתרת עובדות, יתרה מכך במהלך החופשה שנטלת יצרת קשר עם מפלגת כחול לבן כדי לשמש כותב הנאומים של בני גנץ".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ליבנה הכעוס המשיך וכתב: "הדבר הזה הוא הפרת אימון ביחסי העבודה וכן זה בניגוד לנהלים של 'ידיעות' - שידועים לך טוב מאוד. אני מצפה כי תצור עמי קשר בשעה הקרובה ותודיע שלא תעסוק ככותב נאומים בניגוד לנהלים. אם לא תעשה כך אנקוט בצעדים המתבקשים על עבירה כזו של הפרת אמון".

שוחט אישר את הידיעה ל'דה מרקר', אך הוא סירב לתת תגובה. בכחול לבן מסרו ל'דה מרקר': כי "שוחט יצא לחופשה מ'ידיעות'".

מ'ידיעות' לא נמסרה תגובה ישירה לטוקר אך מכתבו של ליבנה הוא תגובה בפני עצמה המלמדת על כך שב'ידיעות' מדגישים כי לא ידעו על המינוי של שוחט.