אאא

פרסום ראשון: למרות התנגדות חלק מסיעת ש"ס במועצת העיר ירושלים, סמינר מנדלסון בעיר קיבל טופס 4. מדובר במבנה רחב ממדים הממוקם בסמוך לאולמי תמיר.

סאגה שלמה התחוללה סביב המבנה לאחר שבמשך תקופה עיכבו בסיעת ש"ס את האישורים הנדרשים להשלמת המבנה בשל טענות לאפליה בסמינר, וטוענים נוספים שדרשו את השטח המדובר עבור מבנים המזוהים עם ש"ס.

אלא של'כיכר השבת' נודע, כי למרות הקרב בין חלקים מש"ס ל'דגל התורה' בספרא, הבוקר (שני) מ"מ ר"ע ירושלים ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה אליעזר ראוכברגר, וצוות לשכתו, קיימו הבוקר סיור מקיף במבנים החדשים של סמינר "דרכי רחל" (הסניף) בראשות מנהל הסמינר ברב יחיאל מנדלסון, בקרית החינוך החדשה במתחם תמיר.

הסיור התקיים לאחר שראוכברגר חתם על טופס 4 למבנה, צעד שמאפשר את אכלוסו ופתיחת שנת הלימודים של הסמינר במקום החדש.
 
כמו כן קיימו דיון על קידום המבנה הנוסף המתוכנן לקום במתחם עבור הסמינר, וכן על פתרונות אפשריים למחסור בכיתות עד לסיום בניית המבנה הנוסף המתוכנן.

יצויין, כי אך לפני כשלושה חודשים התקיים במקום מעמד הנחת אבן הפינה למבנה הנוסף האמור לקום לסמינר, במעמד מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי, חברי מועצת גדולי התורה, חברי הכנסת של "דגל התורה" וראש העיר ירושלים, משה ליאון.

מעמד הנחת אבן הפינה התקיים לאחר עיכוב ממושך בעירייה בקידום בניית מבנה הסמינר, ומאבק שניהלו ב"דגל התורה" כנגד עיכוב זה ועל מנת לזרז את הפרויקט.