אאא

בתקופה האחרונה, חלה עליה במספר התקריות האנטישמיות של תקיפת יהודים על ידי פלסטינים בטיילת המובילה לשער יפו, בדרך לעיר העתיקה ולכותל המערבי בירושלים.

ביום שני האחרון הותקפו שני נערים חרדיים על ידי זוג ערבים בטיילת המובילה לשער יפו, כאשר התוקפים זרקו עליהם אבנים וקראו לעברם קריאות גנאי. 

הבחור תיאר את התקיפה "הלכתי עם חבר שלי בטיילת של שער יפו, בשעות הבוקר. נתפסו עלינו שני ערבים והתחילו לזרוק עלינו אבנים. חטפתי אבנים בעורף ובכתף, כאב לי במשך כמה שעות. התקשרתי לעו"ד של חוננו והוא אמר לי להתלונן במשטרה, בתקווה שיתפסו את המחבלים".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למשטרה במכתב דחוף, היות ומדובר במקרה נוסף של גילויי אנטישמיות באותו אזור. רק לפני פחות מחודשיים פורסם סרטון המראה כיצד חוטף נער ערבי את כובעו של בחור חרדי, לקול מצהלות חבריו.

בנוסף, מגיעה הפנייה לאחר שבתחנת המשטרה נאמר לצעיר שהותקף כי רוב הסיכויים שהחשודים לא יתפסו. במכתב, אותו העביר עו"ד בלייכר למפקדי האזור במשטרה, נכתב "מרשי וחברו, צעדו כשהם לבושים בלבוש חסידי, לעבר הכותל המערבי. בעת שעברו, מרשי וחברו, בטיילת הסמוכה לשער יפו, נתקלו בשני פורעים בני מיעוטים אשר החלו לידות לעברם מספר אבנים תוך כדי צחקוקים".

בהמשך תוארה הפגיעה בצעירים החרדים "חלק מהאבנים פגעו במרשי והסבו לו כאבים בכתפו. מעשיהם של הפורעים פסקו רק לאחר שמרשי וחברו החלו להאיץ את הליכתם והתערבבו עם קבוצה אחרת של אנשים שהלכו במקום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בלייכר הוסיף כי על פי עדויות הצעיר שהותקף הוא יוכל לזהות את פניהם של התוקפים. עם זאת, כאשר הגיע הצעיר לתחנת המשטרה וביקש מהחוקר את מספר הגישה לאתר נפגעי העבירה בו יוכל לעקוב אחר התפתחות התיק, נאמר לו כי אמר לו כי אין צורך בקבלת המספר המדובר היות ורוב הסיכויים שהחשודים לא יתפסו, וממילא התיק ייסגר.

במכתבו למפקדי המשטרה תקף עו"ד בלייכר את הגישה בה נקט השוטר "ראשית אבקש שינוי גישה מיידי והתייחסות רצינית לאירוע החמור ביותר, ואשר לצערנו הינו חלק מתופעה קשה המזכירה ימי גלות אפלים. מה עוד, שזכותו הבסיסית של מרשי לקבל גישה לאתר מנ"ע בלי כל תלות בסיכויי תפיסת הפורעים".

בלייכר טען כי האירוע הינו בעל סימנים אנטישמיים מובהקים וכי הוא מזכיר ימים אפלים בהם הותקפו יהודים בגלל זהותם היהודית. "נראה שמדובר בתופעה חמורה של התנהגות עבריינית אנטישמית שיש לפעול כנגדה בחומרה יתירה ולעקרה מהשורש", סיים בלייכר.

מדוברות משטרת ישראל נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, משטרת ישראל רואה בחומרה כל פגיעה באזרחים בכל זמן ובכל מקום, ובהתאם מיד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת בימים אלו ובמהלכה נאספים ממצאים וראיות בכדי להגיע לחקר האמת. משטרת ישראל תמשיך לחקור את במקרה ביסודיות ותבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה למצות הדין עם המעורבים".