אאא

יו"ר סיעת הרישמה הערבית המשותפת ח"כ אחמד טיבי תוקף את יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן , שבעבר יצא נגד הערבים וכעת נגד החרדים: "העמדות שלו נגד החרדים והערבים הן שליליות על בסיס גזעני".

"יש חילופי תפקידים", אומר ח"כ אחמד טיבי: "ליברמן פעם 'הבין ערבית' ותקף אותנו, אתם החלפתם אותנו אצל ליברמן. ההסתה הפכה להיות כלי למנדטים, ליותר קולות, ולכן ליברמן - ככל שהוא תוקף את החרדים יותר, הוא עולה בסקרים.

"נתניהו שאמר ב 2015 שהערבים נוהרים לקלפיות, זו אמירה שהביאה לו ניצחון. כאשר מסיתים כנגד מיעוט מסוים יש קולקטיב ימני שחושב שאם אתה תוקף את המיעוט, אתה עושה את הדבר הנכון", הוסיף ח"כ טיבי.

באשר להתנהלות החרדית מול ההסתה של איווט, אומר טיבי: "האמת היא שבהתחלה שמעתי מהחרדים רצון להתעלם מהמתקפות של ליברמן, כדי לא לעזור לו. מתברר שהשקט הזה לא עוזר, הוא הכפיל את כוחו בסקרים. יש קהל שהוא קהל חילוני מובהק, אנטי חרדי, שזה מדבר אליו.

"יש שיקול גם לחברי הכנסת החרדים, הם יודעים מה לעשות, לא רוצה לתת להם עצות. לאחרונה הם לא שותקים".

האמנת לליברמן שהוא שונא חרדים, אתה מאמין לו כעת שהוא שונא חרדים?

"אין לי ספק שהעמדות שלו נגד החרדים והערבים הן שליליות על בסיס גזעני. בסיס לאום, הרגלים דתיים והוא לא מכחיש את זה. הוא מונע על ידי השנאה הזו לאחר, האחר הערבי או האחר החרדי. והוא עושה מה מביא יותר מנדטים - ומנפל".

באשר להצבת המצלמות, התבטא טיבי כי הוא מתנגד להן כל עוד הן יוצבו רק במגזר הערבי, וכי בקלפיות שנתפסו זיופים במגזר הערבי, הן היו לטובת 'הליכוד'.

כשנשאל האם ימליץ על בני גנץ לראשות הממשלה, אמר כי לא התקבלה ההחלטה וכי רוב הסיעה מתנגדת לכך. אך אם גנץ יבקשת את התמיכה שלו - הוא יגיש לו רשימה של דרישות עבור המגזר הערבי ולאחר מכן הסיעה הערבית תקיים דיון. טיבי הדגיש כי הסיעה לא תצטרף לממשלה בראשות בני גנץ.