אאא

לראשונה הגיעו מפקד תחנת לב הבירה בירושלים ושוטרים נוספים אל ישיבת חברון גבעת מרדכי לסיור שמטרתו היכרות עמוקה יותר עם עולם הישיבות והצגת תוכניות משטרת ישראל במגזר החרדי.

השוטרים סיירו באולם הלימוד בו היו באותה שעה כ-1500 תלמידים ובמקומות נוספים בישיבה ולאחר מכן נפגשו לשיחת היכרות עם ראשי הישיבה הרב יוסף חברוני והרב דוד כהן.

ראש הישיבה הרב חברוני סקר את ההיסטוריה של הישיבה וציין את אופייה של ישיבת חברון, ואת שיטת החינוך הייחודית לה מדורי דורות, וציין את הערכתם של ראשי הישיבה לפעילות משטרת ישראל ולרצון הכן לפתור כל אירוע בהידברות.

מפקד תחנת לב הבירה נצ"מ נתי גור ברך את הרב על כי פתח את שערי הישיבה בפני השוטרים, ושטח בפני הרב את פעילות המשטרה מול הציבור החרדי. נצ"מ גור ציין בפני ראש הישיבה כי מפגשים מעין אלו הם אבן היסוד ליחסי משטרה קהילה טובים שלבסוף מונעים אי הבנות בין הצדדים.

במשטרה מסרו כי הם רואים את המפגשים הללו כבסיס קבע לפעילות משותפת ופוריה ולמעורבות של הציבור החרדי בפעילות משטרת ישראל שעיקרה הטבת חיי התושבים בעיר ושמירה על בטחונם ובטיחותם.

עוד נמסר, כי בשבועות הקרובים יתקיימו סיורים נוספים במטרה ללמוד לעומק את צרכי הציבור החרדי ולהתאים את המענה החדש לאופי המיוחד של כל התושבים החרדיים ובעיקר במרכזה של העיר ירושלים.