אאא

פרסום ראשון: העיר בית שמש עומדת לסעור שוב? הקיצונים קוראים היום (ראשון) לצאת ולהפגין בשל הצבת מצלמות האבטחה על ידי העירייה ברמת בית שמש ב'.

לטענת העירייה, מדובר בחלק מפרויקט במסגרתו ירשתו את העיר במצלמות, אך תושבי השכונה מדגישים את העובדה שבחרו לפתוח את המהלך דווקא איתם.

ל'כיכר השבת' נודע כי בין המטרות שבהצבת המצלמות: התכנית להסרת שלטי הצניעות, בהם נדרשים הנשים לעבור בשכונה רק בלבוש צנוע, וחלוקת מדרכות בין גברים לנשים.

מאז כניסתה של עליזה בלוך לתפקיד ראש העיר, עד כה טרם הסירה העירייה את אותם השלטים, למרות שבית המשפט חייב את העירייה, במהלך תקופת כהונתו של משה אבוטבול, בהסרתם.

כעת, כאשר הם מציבים את מצלמות האבטחה, אותם מתקינים עובדי העירייה בליווי משטרתי, הם מתכננים להגיע כבר בימים הקרובים ולהסיר את שלטי הצניעות.

גורם בעירייה אמר ל'כיכר השבת' כי המצלמות, שכאמור יוצבו בהמשך בכל חלקי העיר, נועדו לשמור על בטחון התושבים ולמנוע וונדליזם מכל סוג שהוא.

בנוסף, הם מיועדים להגברת תחושת הביטחון האישי, כמו לדוגמה לסיוע במקרים של תפיסת גנבים, איתור נעדרים, ואנשים הפוגעים בילדים, וכחלק משיפור השירות לתושב, כנהוג בערים אחרות.

למרות זאת, הקיצונים לא מתרשמים מטענות העירייה וממשיכים לטעון כי כרגע מרשתים רק את רמה ב' במצלמות, ולכן הם קוראים לפעול נגד מצלמות האבטחה.

יצוין כי בעבר כבר התקינו מצלמות אבטחה בשכונה, אך אלו הוסרו על ידי הקיצונים, חלקם עדיין עושים בהם שימוש בבתיהם.