אאא

הקרב על הקול הרוסי בבחירות: המעבד והמנצח יואלי דיקמן, הצליח לשכנע כ-80 מנגני התזמורת הסימפונית המשתייכים למגזר הרוסי, שהצביעו כל חייהם למפלגת 'ישראל ביתנו' בראשות אביגדור ליברמן - להצביע למפלגות החרדיות, כך נודע ל'כיכר השבת'.

בימים אלו, דיקמן והתזמורת הסימפונית מקליטים שיר עבור אחד מגדולי הזמר החסידי. מטבע הדברים בתקופה זו, במהלך ההפסקות בין הקלטה להקלטה נושא הבחירות עלה לשיחה פוליטית בין צוות הנגנים - דיקמן שנקלע לכמה שיחות שכאלה הצליח לשכנע אותם להצביע למפלגות חרדיות.

מדובר בחיבור מעניין בין הנגנים הרוסים לציבור החרדי, מידי ערב מועסקים למעלה מ-100 נגנים רוסים בשוק האירועים החרדי. כמעט כל ערב הם נחשפים לעולם החרדי באירועים שנערכים במגזר ובהחלט ניתן לומר שזה חיבור יחודי וחזק שיש להם עם האוכלוסייה החרדית.

"הסברתי לנגנים הרוסים שרוב הפרנסה שלהם מגיע מתעשיית המוזיקה והאירועים במגזר החרדי", אומר יואלי דיקמן בשיחה עם 'כיכר השבת', "החלטתי להתערב ולגייס אותם שיצביעו למפלגות החרדיות שנלחמים בכל הכוח על הערכים של הציבור החרדי. אמרתי להם שזה נטו 'הכרת הטוב' למי שמפרנס אותם כמעט כל ערב באירועים חרדים".

לדברי דיקמן: "הנגנים קיבלו את דברי בהבנה חד משמעית והודיעו שבבחירות הקרובות הם יצביעו למפלגות החרדיות. צריך להבין שבכל אירוע מוזיקלי חרדי - מעבר לזה שזה הלחם והחלב שלהם, אותם נגנים נושמים את הרחוב החרדי, הניגונים, בחורי הישיבות והאברכים".

לסיום הוא אומר: "המטרה שלי הייתה להציג בפני אותם נגנים שהחרדים זה לא מה שהם שמציגים להם ברחוב הרוסי תוך הסתה דוחה ולא ראויה. החלטתי להמשיך עד יום הבחירות לגיייס במפגשים היומיומיים עוד ועוד נגנים שיצביעו למפלגות החרדיות. אני מאמין בדרך הזו".