אאא

פחות משבוע לבחירות לכנסת ה-22, הרב מרדכי בלוי, מראשי 'דגל התורה', התארח באולפן 'כיכר השבת' והתייחס לסערת 'הפלג הירושלמי' התוקפים את יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני וקוראים שלא להשתתף במערכת הבחירות. הראיון המלא, מחר ב'ישי ורבינא בכיכר'.

'הפלג הירושלמי' שלא משתתף בבחירות: "מרן הרב שך אמר? 'בגלל אותם יהודים שאתמול לא טרחו להגיע לקלפי ולהצביע, בגללם לא נוכל להשיג'. כלומר, הרב שך אמר שהליכה לבחירות זו לא אפשרות, זו חובה. אין לאדם חרדי זכות בחירה, יש לו חובת הצבעה.

"אתם מדברים בשם מי? אתם נהייתם קיצונים? קנאים? אתם הרב שך? מה אתם? מי אתם? סאטמר? גם על סאטמר הרב שך אמר שצריכים להצביע".

"אני לא מדבר למשוגעים, יש פה כמה רחובות סמוך מוסד (כפרא שאול. י-כ). יש בניהם אנשים שגדלנו יחד בישיבות. היינו יחד אצל הרב שך, אצל כל גדו"י, שמענו כמה נושא ההצבעה חשוב להם".

ההסכם של 'יהדות התורה' עם המתיישבים והטענות של 'הפלג': "אין לנו גדולי ישראל? הלוואי שהרבנים שלהם יגידו בדעה אחת. הם סאטמר - בגלל הכסף של הסאטמר. מצד אחד הם אומרים ש'דגל' ירדה מהדרך, ומהצד השני מפרסמים את הודעת 'ועדת הבחירות' איך מצביעים בקלפי, גם בעיתון 'העדה' תראה כזו מודעה? לא".