אאא

ראש ישיבת בית מתתיהו הגאון רבי ברוך ויסבקר שחלה לאחרונה במחלה הקשה יצא במכתב נדיר לתלמידיו בישיבה.

במכתב מפרט ראש הישיבה לראשונה בפני תלמידיו על מצבו הרפואי. במכתבו חושף ראש הישיבה, כי טיפול מציל חיים שהוצע לו, נדחה על ידי הרופאים בשלב זה. הסיבה: חשיפה לעישון סיגריות בשלב מסוים בחיים, זאת על אף שראש הישיבה עצמו אף פעם לא עישן.

במכתבו מתחנן הגר"ב בפני תלמידיו לא להתקרב לסיגריות מאף סוג שהוא "לא סיגריות ולא אלקטרוניות" כתב.

וכך פתח ראש הישיבה את מכתבו: "לאחי ורעי בחורים חביבים, הנני מוצא לחובה לפנות אליכם בשעה קשה זו, כאשר הלב פתוח לקבל. אפתח בתודה רבה מאוד על תפילותיהם וחיזוקיכם לזכותי. אנא, הוסיפו והרבו תורה, תחינה ובקשה שרופא חולי ישראל ירפא את החולי שפגע בי לע"ל, יסיר ויסלק את הנגע לחלוטין".

עוד הוסיף: "המשיכו לבקש מבורא עולם שהטיפולים לא יפריעו לעבודתי איתכם בישיבה הק', להרבות תורה, תפילה ועבודת ה'. בקשו גם מה' יתברך שימעטו הייסורים. ברצוני לשתף אתכם בגבר הנוגע לדרכי רפואית בס"ד, ומכאן נעבור לדבר בעניין הנוגע לכולם".

"הרופא האחראי לטיפול ועוד רופאים אמרו לנו שבסייעתא דשמיא גדולה המחלה באופן מתון ולא תקפני. וזה נותן לרופאים תקווה גדולה שבס"ד תהא רפואה שלמה".

"נוסף לנתון זה אמרו הרופאים, כי בשנים האחרונות מצאו תרופה חדשה שנקראת ביולוגית, במקום הכימותרפית. תרופה זו יותר יעילה וגם בהיותה טבעית אין בה תופעות לוואי קשות. היעילות של התרופה החדשה תלויה בהתאמה למטופל וצריך לעשות בדיקה".

ראש הישיבה המשיך לפרט: "נעשו בדיקות בבית החולים ולא נתקבלה תשובה חיובית".

"אפילו בתחילת שבוע זה נפגשתי עם הרופא האחראי על הטיפול. שאלתי אותו איך הוא מסביר שאין תשובה חיובית לטיפול, תשובתו הייתה, "לנו ידוע רק על העישון שהורס בגוף את התשתית לטיפול הביולוגי".

כיוון שבביתי לא מעשנים ובבית הורי ז"ל לא עישנו, הוא מעלה על דעתו שבימי נעורי לא הייתה מודעות לנזקים שמביא העישון, לכן עישנו באופן חופשי גם באולמות, גם בבתי מדרש וחדרי אוכל ציבורי. ההסתברות היא שהחשיפה לעישון הסביבתי שהיה נפוץ אז, הוא עשה את הקלקול".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ראש הישיבה פנה בשלב זה בבקשה אישית לתלמידי הישיבה: "עתה פונה אני לכל אחד מרבני הישיבה היקרים, חוסו על נפשותיכם. העישון מביא את המחלה עצמה לע"ל. המעשן דוחה, אני אפסיק לעשן כשאתחתן. אולם אתם שומעים על נזק שנשאר לע"ל בגופו של המעשן".

"יש להניח", כותב הגר"ב ומוסיף: ש"בס"ד ימשיכו לפתח את התרופות הביולוגיות זו שעישן לא יוכל להתרפא מהם. חוסו עליכם ועל בני ביתכם. לא סיגריות ולא אלקטרוניות. דעת המומחים כפי שמתפרסם, שהאלקטרוניות מזיקות באותה מידה. קחו אחריות על עצמכם, החליטו ותבצעו – מהיום הפסקנו לעשן".

"בתפילה שדברים היוצאים מן הלב יכנסו אל הלב. אני חוזר על התודה והברכה לכולכם המשתדלים לזכותי. נהיה בוטחים בישועת ה׳ ונרבה בתורה, תפילה ומעשים טובים. כתיבה וחתימה טובה לכל אחד ואחד ומשפחתו". על החתום ראש הישיבה.

בני הישיבה ממשיכים בימים אלו להעתיר בתפילה לרפואת הגאון רבי ברוך בן צביה לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.