אאא

עצרת הסברה ומחאה נגד ההשתתפות בבחירות לכנסת התקיימה אמש (ראשון) בכיכר זופניק בירושלים בהשתתפות רבני 'העדה החרדית', כאשר העצרת חידדה את המלחמה בין 'העדה החרדית' לפלג היותר קיצוני במאה שערים.

בעצרת השתתפו מאות בני אדם הנמנים על קהילת 'העדה החרדית' בירושלים ההולכים בשיטת האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מסאטמר זיע"א, שאסר כל השתתפות בבחירות אותן גינה בחריפות רבה, בשל השותפות לשיטתו עם המדינה הציונית.

הראב"ד הגר"מ שטרנבוך תקף בחריפות את 'אגודת ישראל' ואת הנסיונות של אנשי המפלגה לשכנע את אנשי מפלגת 'נעם' להצביע ל'יהדות התורה'. לדבריו, 'אגודת ישראל' פשטו רגל ומכרו את ערכי היסוד על-ידי כך שהתחברו עם ה'מזרחי', וכי היום מבינים כולם מדוע אסור להשתתף בבחירות.

לאחר מכן נשאו דברים האדמו"רים מתולדות אהרן ותולדות אברהם יצחק, ולאחר מכן נשא דברים גאב''ד 'העדה' הגאון רבי יצחק טוביה וייס, שהבטיח לכל אלו שימנעו מלהצביע בבחירות כתיבה וחתימה טובה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד השתתפו בעצרת הגאון רבי יעקב מאיר שכטר, מגדולי רבני חסידות ברסלב, וחברי הביד"צ של העדה החרדית. בסיום העצרת התפזרו אנשי 'העדה החרדית' ללא אירועים חריגים.

מנגד, בצומת הסמוכה, התכנסו כמאה מפגינים, מהפלג הקיצוני במאה שערים, וניסו להפר את הסדר ולחסום את הכביש. כוחות משטרה שהוזעקו למקום חילצו אוטובוסים שנתקעו ברחוב והותקפו באבנים, בזבל ובביצים.

המפגינים הדביקו על חלונות האוטובוסים מדבקות נגד מדינת ישראל ונגד הבחירות ולאחד האוטובוסים אף ניפצו את אחד החלונות.