אאא

מגישת הטלוויזיה קורין גדעון, מתייחסת היום (שני) לראשונה לתקרית הלא נעימה שהתרחשה במוצאי שבת האחרון, בעת שהגיעה עם בעלה, איש העסקים חילי סורצקין, לאמירת סליחות ראשונות בבית הכנסת הגדול בתל אביב.

כזכור, כפי שדווח ב'כיכר השבת', במהלך אמירת הסליחות הגיעו תיירים אל פתח בית הכנסת ונוצרו במקום מעט רעש וערבוביה בין הגברים לנשים, עד שאחד מגבאי בית הכנסת ביקש לעשות סדר - תוך שהוא כועס על המצב ומתווכח עם גדעון.

בתיעוד שפורסם ב'כיכר' נראית מגישת הטלוויזיה אומרת בזעם לגבאי בית הכנסת: "גועל נפש. חילול ה'. איך אתה מתנהג ככה בבית הכנסת? דרך ארץ קדמה לתורה".

יצוין, כי בתוך דקות ספורות נרגעה המהומה, והסליחות נמשכו - כאשר כל הצדדים יצאו מהמקום כשהם מרוצים.

 תיעוד התקרית ב'סליחות' (צילום: מתוך הטוויטר של ישי דריקס)

היום, כאמור, שחזרה גדעון את שאירע, בפוסט שפרסמה בפייסבוק. "מה שהיה בבית הכנסת בסליחות זה אירוע כל כך שולי, שבכלל לא חשבתי להתייחס אליו, אבל זה יצא מפרופורציה ופוגע בהרבה אנשים, ולכן אני רוצה להבהיר מה בדיוק היה שם", פתחה המגישה את התייחסותה למקרה.

לדבריה, "עזרת הנשים ממוקמת באותה הקומה של עזרת הגברים, ויצא שעמדתי עם נשים נוספות על הגבול, סמוך לכניסה לבית הכנסת, מאחורי כולם. ממש לא בעזרת הגברים! עמדנו שם שעה ארוכה, בלי להפריע לאף אחד. לפתע בא מתוך עזרת הגברים איש מבוגר ומתלהם, והחל לגעור בנו שנזוז יותר הצידה לכיוון עזרת הנשים".

"הוא הבהיל מאד אותי ואת הנשים שעמדו לצידי", מספרת קורין גדעון, "הוא קילל וגידף".

בהמשך הפוסט חשפה, כי רב בית הכנסת, יצחק בר זאב, "התנצל מאוחר יותר על האירוע, והתנער מאותו עשב שוטה. לצערי, אנשים שהיו שם צילמו את התקרית, ולמרות בקשתי שלא לעשות בזה שימוש, הפיצו את זה".

"חבל לי שמאירוע כל כך יפה, בבית כנסת שמחבר בין כל המגזרים ושפתוח עבור כולם, זה מה שיצא. חג שמח ושנה של אחדות", סיימה המגישה את דבריה.