אאא

אמש (שני) הם ישבו זה לצד זה יחד עם הנשיא הנשיא ראובן ריבלין, הם אף נפגשו בארבע עיניים, אך שעה קלה לאחר שיצאו מהפגישה - ראש הממשלה ויו"ר 'כחול לבן' הבהירו כי הסיכוי לאחדות קלוש.

עם צאתו מבית הנשיא, הבהיר ח"כ בני גנץ לחברי סיעתו ב'כחול לבן' כי אין בכוונתו לוותר על הנהגת המדינה: "כפי שאתם יודעים, פגשתי הערב את ראש הממשלה לבקשת הנשיא במעונו. 

"בפגישה דובר רבות על אחדות (מזכיר שזו תפיסותינו מיום הקמתנו). בפגישה הבהרתי שהדרך לאחדות עוברת דרך מהות ודרך הדברים שהבטחנו לציבור שבחר בנו".

לדבריו: "הציבור בחר בשינוי ואין לנו כוונה לוותר על הובלתנו, עקרונותנו או על השותפים הטבעיים שלנו לדרך הזו.
מחר יפגשו לשיח ראשוני ראשי הצוותים של הליכוד וכחול לבן בלבד".

דבריו של גנץ הגיעו לאחר שגם נתניהו הבהיר לראשי גוש הימין כי הוא אינו מפרק את הגוש. נתניהו הדגיש שהפגישה הייתה עניינית ואמר לראשי הבלוק כי הוא הדגיש בפגישה שהוא מייצג את כל המחנה הלאומי, פועל בשמו ומנהל מטעם כל הבלוק את המשא ומתן: "אני מחוייב למה שהבטחתי לכם".

כזכור, לאחר הפגישה במעונו, אמר ריבלין: "צעדנו הערב צעד משמעותי, וכעת האתגר הראשון הוא בניית ערוץ שיח ישיר מתוך אמון בין הצדדים", אמר ריבלין ביציאתו מהפגישה.

בפגישה הבהיר הנשיא לשניים כי בתום סבב ההתייעצויות לא קיים מועמד מובהק שזכה לרוב של 61 חברי כנסת להרכבת הממשלה ועל כן מרחב שיקול הדעת השמור לו גדול מתמיד.

הנשיא הדגיש כי בעיניו המצב הנוכחי בו מכהנת ממשלת מעבר, פוגע פגיעה חמורה באזרחי ישראל, וביכולת שלנו להתמודד עם האתגרים שלפתחינו. עוד אמר הנשיא לשניים כי "העם מצפה מכם למצוא את הפתרון ולמנוע בחירות נוספות, גם במחיר אישי ולפעמים גם אידיאולוגי. זוהי לא העת לחרמות".

הנשיא הוסיף עוד כי "ממשלה משותפת ושיוויונית אפשרית, היא יכולה וצריכה לבטא קולות שונים ומגוונים בחברה".