אאא

מעמד ייסוד בית הכנסת 'בנועם השם', לעילוי נשמתה של הרבנית נעמי ברייטקופף ע"ה שנפטרה בתחילת החודש ולעילוי נשמתו של איש החסד הרב שלמה ברגר, נערך אמש (מוצ"ש) בבית מרן הגר"ח קנייבסקי. 

במעמד השתתפו רב בית הכנסת, משגיח ישיבת 'עטרת ישראל', הגר"ח וואלקין; בעלה של הרבנית, הדיין הגר"י ברייטקופף מרבני שכונת הר נוף; והגרש"ב סורוצקין, ר"י עטרת שלמה ובני משפחת אזרחי (חתנו של הרב ברגר ונכדו של הגרב"מ אזרחי).

בית הכנסת 'בנועם השם', הוקם כאמור, ערב יום הדין, לתושבי שכונת בית וגן ורמת שרת הסמוכה, לאור החיסרון של מקום תפילה לאחר מעברה של ישיבת 'עטרת ישראל' למודיעין עילית.

מי שישמש כרב בית הכנסת, הוא משגיח ישיבת 'עטרת ישראל' הגר"ח וואלקין, שעד למציאת המקום לבית הכנסת התפילות התקיימו בביתו. בית הכנסת מוקם במיקום נוח ומרכזי בבנייני 'רזידנס', ברחוב משה זילברג 36.

בשבת האחרונה, נפתח בית הכנסת למתפללים ואף נערך קידוש גדול ע"י בנה של המנוחה הרב ש"י ברייטקופף והרב יצחק אזרחי, כאשר יותר ממאה אנשים פקדו את בית הכנסת כבר ביום הראשון לפתיחתו.

בתוך כך, גם בשכונת הר נוף, בבית הכנסת "חסדי נפתלי", נוסד חדר תפילה חדש על שמה של הרבנית ברייטקופף, ויתחילו להתפלל שם כבר בחג הסוכות הבעל"ט.

 כאמור, אמש, הגיעו מתפללי בית הכנסת למעונו של מרן הגר"ח, ונערך מעמד מיוחד לייסוד בית הכנסת. מרן הגר"ח בירך "לחיים", והגר"ח וואלקין, הגר"י ברייטקופף והגרש"ב סורוצקין נשאו דברים.

הגר"י ברייטקופף שלא רצה לדבר בפני מרן הגר"ח, דיבר הבוקר (ראשון) בבית הכנסת על מעלתה של רעייתו הרבנית ע"ה ועל הזכויות שהיו לה בהקמת בית הכנסת.