אאא

לאחר שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע בתחילת השבוע כי חיילי ארה"ב יעזבו את צפון סוריה, נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן הכריז היום (רביעי) שפתח במבצע צבאי: "נגד טרוריסטים כורדים ודאע"ש".

ארדואן כתב בטוויטר: "חיל האוויר שלנו, ביחד עם הצבא הלאומי, החל במבצע 'שלום האביב' בצפון סוריה נגד טרוריסטים מארגוני הכורדים ומדאע"ש. המשימה שלנו היא למנוע יצירת מסדרון טרור שיחצה את גבולנו הדרומי, ולהביא שלום לאזור".

לדבריו: "המבצע ינטרל את איומי הטרור נגד טורקיה ויוביל להקמת אזור חיץ, שיאפשר את חזרתם של הפליטים הסורים לבתיהם. נשמור על שלמותה הטריטוריאלית של סוריה, ונשחרר את הקהילות המקומיות מהטרוריסטים".

כזכור, בשבוע שעבר הודיע טראמפ על עזיבת סוריה: "אנחנו נילחם איפה שזה יוביל לרווח עבורנו, ונילחם אך ורק כדי לנצח. טורקיה, אירופה, סוריה, איראן, עיראק, רוסיה והכורדים יהיו חייבים להבין את המצב".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"ארצות הברית הייתה אמורה להיות בסוריה למשך 30 ימים, זה היה לפני הרבה שנים. נשארנו ונכנסו עמוק יותר לקרב ללא מטרה. כשהגעתי לוושינגטון, דאע"ש עשו הרבה נזק באזור. במהרה הבסנו 100% מהח'ליפות של דאע"ש, ותפסנו אלפים מלוחמיהם".

מאוחר יותר הזהיר הנשיא את ארדואן: " "אם טורקיה תעשה משהו שאני, בחוכמתי הנפלאה שאין לה אח ורע, אחשוב שהוא מחוץ לתחום, אני אהרוס ואשמיד לחלוטין את הכלכלה שלה (עשיתי את זה בעבר!).

"הם חייבים, ביחד עם אירופה ואחרים, להסתכל על לוחמי דאעש השבויים ובני משפחותיהם. ארה"ב עשתה יותר ממה שמישהו בכלל ציפה, כולל כיבוש 100% מהחליפות של דאעש. כעת הגיעה שעתם של אחרים באזור, חלקם בעלי עושר גדול, להגן על השטח שלהם. ארה"ב נהדרת!".