אאא

בסוכות התארחנו אצל משפחת שטיגליץ לשיחה מלב אל לב על הנתינה ועל החופשה הגדולה

 ספרו לנו, כיצד השפיע המעשה שלכם על האנשים שעשיתם להם טוב?

התודות, המשוב והחיוך שקיבלנו מהאנשים, אמרו הכול, ברוך ה' יצאנו בהרגשה שבאמת עשינו משהו טוב והצלחנו לרגש אותם.

איך הגיבה הסביבה למעשה שלכם?

היות ואנו גרים בסביבה שבה כולם אוהבים לעשות חסדים, לא היה במעשה שלנו משהו הרואי, אך ברור לנו שכל מעשה טוב בקהילה ובסביבה תורם הרבה, משפיע לטובה על כולם ומוסיף לאחווה בין האנשים, ואנחנו שמחים על כך.

האם המעשה שלכם עורר גם אנשים אחרים מהמשפחה או מהסביבה לעשות טוב בעקבותיכם?

בציבור שלנו כל אחד משתדל לרתום את כישרונותיו ויכולותיו כדי לעזור ומשתדל לעשות טוב לזולת, כך שהמעשה הטוב שאנחנו עשינו לא הביא אנשים אחרים להחלטה פתאומית להתחיל לעשות טוב, כי הם ממילא עושים זאת. המעשה שלנו עורר את הסביבה למשהו אחר: לשים לב לזכות לעשות טוב, ומכיוון שבזכות המעשה הטוב זכינו בחופשה מדהימה, המסקנה שאכן שווה לעשות טוב צברה תאוצה כי יש שכר בצידה - כשעושים טוב מקבלים טוב. כמה וכמה אנשים התחילו בעקבותינו לעשות טוב ולתעד זאת, ובלי קשר לפעילות ולזכייה – הם יקבלו שכר בעולם הבא.

האם הרגשתם שינוי חיובי במשפחה בעקבות ההתמקדות בעשיית טוב במסגרת קיץ בעננים?

ברור. במהלך תקופת הפעילות הבית כולו התנהל סביב עשיית הטוב. חיפשנו כל הזמן מה עוד אפשר לעשות והאווירה בבית הייתה 'אנחנו עושים טוב'. זה חלחל עמוק אצל כולם, הגדולים והקטנים, ועד היום – כמה חודשים טובים לאחר סיום הפעילות, אנחנו ממשיכים לעשות טוב ולחפש למי אפשר לתת ואיך.

מה הרווח הגדול ביותר שלכם בעקבות עשיית הטוב?

הרווח האמיתי הוא זה שנשאר לאורך זמן: ההרגשה הטובה והסיפוק שעזרנו לאנשים. ברגע שמתרגלים לעשות טוב הכול נראה אחרת. החופשה המהודרת שזכינו בה מקוקה-קולה הייתה צ'ופר מדהים בקנה מידה עצום, שנתן לנו הזדמנות ליהנות, להשתחרר ולצבור כוחות כדי להמשיך הלאה במעשים הטובים.

סכמו את החופשה המשפחתית שלכם עם קוקה-קולה. מה היה רגע השיא מבחינתכם?

היו רגעי שיא רבים כל כך, שקשה לסכם אותם במילה אחת. מבחינתנו האווירה הטובה ששררה בין המשתתפים בחופשה הייתה משהו מדהים. 

כשמתכוונים לשם שמים יש סייעתא דשמיא וראינו את זה לאורך כל הדרך.