אאא

שני גברים חרדים, בשנות ה-20 לחייהם, נפצעו הלילה (רביעי) באורח קשה בתאונה שאירעה בכביש המנהרות, בין הרכב הפרטי בו נסעו לבין משאית.

בשעה 03:19 התקבל דיווח במוקדי החירום והביטחון על תאונת דרכים בין רכב ומשאית בכביש 60, בצומת אל ח'דר, בין המנהרות.

 (צילום: דוברות מד"א)

חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי לארבעה פצועים, בהם שני גברים בשנות ה-20 לחייהם שנסעו ברכב הפרטי ונפצעו באורח קשה - הנהג עם חבלת ראש והנוסע שלידו, שנלכד ברכב, עבר ניתוח חירום בשטח ופונה כשהוא מחוסר הכרה לבית החולים. בנוסף, פונו שני פצועים במצב קל, מהמשאית.

פראמדיק מד"א אהרון אדלר סיפר כי "מדובר בתאונה קשה מאוד בין משאית ורכב פרטי שנפגע בצד של הנוסע. נהג הרכב חולץ ראשון כשהוא סובל מחבלת ראש קשה ופונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים.

(צילום: דוברות מד''א)
(צילום: דוברות מד"א)

"הנוסע שישב לידו היה לכוד גם כן ובמקביל לפעולות המורכבות של החילוץ ויחד עם כוח רפואה של צה"ל הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל ניתוח שטח חירום בחזה ומתן מרכיבי דם על מנת לייצב את מצבו. מיד כשהתאפשר הוא הועבר לניידת טיפול נמרץ ופונה לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה.

"2 נוסעי המשאית שהתהלכו בזירה נבדקו בשטח ופונו במצב קל לבית החולים".

(צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל - מחוז ירושלים)
(צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל - מחוז ירושלים)

מדוברות כבאות והצלה לישראל-מחוז י-ם נמסר כי "שלושה צוותי חילוץ והצלה, פעלו לפנות בוקר בתאונת דרכים בכביש המנהרות בדרום ירושלים. כתוצאה מהתאונה בין רכב פרטי למשאית, נלכדו נוסעי הרכב כשהם במצב קשה וקשה מאוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לוחמי האש מתחנות ירושלים באמצעות כלי חילוץ ייעודיים לחילוץ מתאונות דרכים, חילצו את הלכודים מהרכב, בהם גבר כבן 30 במצב קשה מאוד והעבירו אותם לטיפול רפואי של אנשי הרפואה אשר העבירו אותם להמשך טיפול רפואי בבית החולים".

(צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל - מחוז ירושלים)
(צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל - מחוז ירושלים)
הגדלה

מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה הוזעקו לכביש המנהרות בירושלים בעקבות תאונת דרכים בין רכב למשאית. מהמקום פונו 4 פצועים במצב קשה-קל (עפ"י גורמי הרפואה). בוחני תאונות הדרכים של המשטרה פתחו בחקירה לבירור הנסיבות".

מאוחר יותר נמסר מבית החולים שערי צדק: "ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק הגיעו 2 צעירים שנפגעו בתאונת הדרכים בכביש המנהרות. צעיר אחד במצב בינוני ומצבו יציב. הצעיר השני במצב קשה מאוד ועדיין נשקפת סכנה לחייו. הצעיר עבר מספר ניתוחים עם הגעתו הוא מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ".

מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק, ד"ר אלון שורץ אמר: "הגיעו אלינו 2 פצועים. האחד במצב בינוני ומצבו יציב. הפצוע השני הגיע חסר הכרה במצב קשה מאוד עם פציעה רב מערכתית מורכבת. לאחר טיפול ראשוני ביחידת הטראומה הועבר לחדר ניתוח. מצבו עדיין מאוד לא יציב ונשקפת סכנה לחייו".

התפללו לרפואת הפצוע הקשה, מרדכי זאב בן ניחה לאה לרפו"ש בתוך שאר חולי ישראל