אאא

אסון כבד ביום האחרון של בין הזמנים: הבחור ירחמיאל ישעיהו ברכר, כבן 20, נהרג היום (שני) לאחר שנפל מגובה בעת שטייל יחד עם מספר חברים בנחל סמאר שבמדבר יהודה.

ירחמיאל ישעיהו, יצא יחד עם כמה חברים לטיול, כאשר לפתע מעד ונפל מגובה של שלושים מטרים. כוחות החילוץ שהגיעו למקום, פתחו במאמצים להוציא אותו משם - מאמצים שנמשכו שעות ארוכות.

לדברי אחד הבחורים שנכח בשטח: "חבריו של הפצוע חרפו נפשם בכדי לרדת אליו ולבצע בו פעולות החייאה במשך שלוש שעות עד להגעת כוחות ההצלה" - אך כאמור, לאחר שחולץ, נאלצו כוחות הרפואה לקבוע את מותו.

ההרוג, למד בישיבת מיר בירושלים, בן למשפחה מחסידי אלכסנדר, המתגוררת בשכונת רמות פולין בירושלים. הבשורה התקבלה בבית המשפחה בשעות האחרונות, בצער ובכי.

אחד משכניו של ירחמיאל ישעיהו ז"ל מספיד בכאב, ובשיחה עם 'כיכר השבת' הוא אומר, כי ירחמיאל היה בחור חביב מאד על השכנים בבניין, וכולם ידעו כי כשצריך עזרה, היחידי שיגיע בשמחה ובחיוך - יהיה ירחמיאל.

"בחג הסוכות האחרון כשנזקקתי לתיקון חשמלי בסוכה קראתי לו והוא הגיע עם כל החשק ועזר לי, מבלי שלקח שום תמורה", הוא הוסיף והספיד בכאב: "הייתי רואה אותו מתקן לילדי הבניין את האופניים השבורים, מתוך רצון לעזור ולסייע לכולם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד הוא מוסיף כי הרגע בו התקבלה הבשורה הקשה הבניין כולו היה בהלם, "השכנים כולם פרצו בבכי", וכולם הציעו את עזרתם למשפחה ברוכת הילדים.

מדוברות המשטרה נמסר: בתום פעילות מורכבת של מתנדבי יחידת חילוץ מגילות ועין גדי בסיוע מסוק של חיל האוויר חברו הכוחות למטייל שנפל וצוות רפואי נאלץ לקבוע את מותו במקום. שלושה מטיילים שנפצעו באורח קל מחולצים כעת באמצעות חבלים ואלונקות ומקבלים טיפול רפואי בשטח.

מתן מוראד, מפקד יחידת חילוץ מגילות של המשטרה, סיפר מהשטח: "יחידת החילוץ יחד עם צוות 669, שהביא אותם מסוק של חיל האוויר, מטפלים באירוע מורכב, בחור שנפל מגובה בטיול, יש קושי להגיע ללמטה. הכוחות גולשים ללמטה להגיע אליו ולשלושה מטיילים שנמצאים לצידו. לפנינו עוד לילה ארוך".

מוקדם יותר נמסר מהמשטרה: "בשעות אלו עוסקים כוחות משטרה, מתנדבי יחידת חילוץ מגילות של המשטרה ומסוק של חיל האוויר באיתור קבוצת מטיילים - ומטייל שעל פי הדיווח נפל ככל הנראה מגובה של כ-30 מטר בנחל סמאר. מתנדבי היחידה טרם חברו לקבוצת המטיילים, ומצבו של המטייל שנפל טרם ברור", נמסר עוד.