אאא

אחרי ההסתה חסרת התקדים של יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן כנגד הציבור החרדי, יו"ר 'יהדות התורה' יעקב ליצמן מצהיר כי יהיה מוכן לשבת בממשלה אחת עם ליברמן, בלית ברירה, אך יחשוד בו.

בראין ל'ישראל היום' מזהיר ליצמן מהליכה לבחירות שלישיות בתוך שנה אחת בלבד: "או שמישהו יישבר או שנלך לבחירות. אני לא יודע מי כן יישבר, אני כן יכול להגיד לך מי לא יישבר - אנחנו. הבלוק לא יישבר. בכל שבוע אנחנו יושבים, מסתכלים האחד בעיני זולתו ומכריזים שהבלוק חי וקיים".

לדבריו: "לא הגענו לשם, אבל אם אתה שואל אותי - נשמור על הבלוק גם במחיר של בחירות. כל יושבי החדר הזה מבינים שהעובדה שהבלוק קיים עלולה להוביל לבחירות".

"יש אביגדור ויש איווט", הסביר סגן השר: "אביגדור זה שם יהודי, שם יפה. אביגדור יושב איתנו, עושה איתנו דברים, מסכים למתווה הגיוס שהסכמנו עליו, הולך עם נתניהו והכל בסדר. 'איווט' הוא פוליטיקאי שהולך פעם ככה ופעם ככה. יש לו פיצול אישיות. הוא לא צפוי.

"ליברמן התחנן אלינו לפני הבחירות לרשויות המקומיות שנעבוד יחד על בחירת משה ליאון לראשות עיריית ירושלים. אחר כך הוא התהפך עלינו. אני מכיר מוסדות שמטפלים בפיצול אישיות".

כאמור, למרות זאת, ליצמן לא שולל ישיבה לצד ליברמן: "אני אחשוד בו. אני אחשוד בו שיבגוד בי, אבל אם לא תהיה לי ברירה - אז כן".