אאא

באיחוד הצלה מאבטחים רפואית בשעה זו (מוצאי שבת) את שלומם של רבבות המתפללים בההילולא במתחם קבר רחל אמנו בבית לחם.

העלייה ההמונית החלה ביום חמישי ותיערך גם הערב ומחר. החל מצאת השבת נוהרים רבבות לתפילה בקבר רחל. העלייה ההמונית תימשך עד למחר אחה"צ.

לקראת ההילולא נערך סיור היערכות של מנהלי האגפים באיחוד הצלה יחד עם נציגי המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים בראשות הרב יוסף שווינגר ומנהל אתר קבר רחל הרב שחר פיירמן לתיאום נהלים ושיתופי פעולה במבצע אבטחת שלומם של הרבבות בימי ההילולא.

אלי פולק, מנכ"ל איחוד הצלה, מסר: "צוותי הרפואה של איחוד הצלה הגיעו במיוחד מכל רחבי הארץ לרגל ההילולא ומאבטחים רפואית את שלומם של הרבבות. כמו כן הנחתי את ראשי הסניפים בירושלים לתגבר את כלל המענה גם בכל הצירים המובילים לקבר רחל בכדי שנוכל לתת מענה מהיר ומקצועי גם בשעות העומס״.

מיקי כהן, מנהל מרחב ירושלים של איחוד הצלה, סיפר: "אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של איחוד הצלה בסיוע ותגבור של הרופאים, הפרמדיקים, והחובשים פועלים במשמרות סביב השעון למתן מענה רפואי מהיר ומיידי ככל שיידרשו".

מנהל אתר קבר רחל, הרב שחר פיירמן, מסר: "זו זכות גדולה עבורי מידי שנה לסייע לרבבות העולים לקבר רחל ביום ההילולא, יחד עם צוותי המרכז לפיתוח המקומות הקדושים בראשות הרב יוסף שווינגר, איחוד הצלה וכלל כוחות החירום והביטחון אנו עושים הכל בכדי להבטיח את שלומם של עשרות אלפי העולים".