אאא

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן פנה הבוקר (שני) במכתב לנשיא המדינה ראובן ריבלין בעקבות שורת התבטאויות של יו"ר "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן וח"כ יאיר לפיד נגד המגזר החרדי והדתי. ליצמן ביקש מריבלין כי בפגישתו הצפויה עם ליברמן ביום רביעי הקרוב יפעל "להנמיך את הלהבות".

"פונה אני לכבודו בנושא אשר על ליבי מזה תקופה ארוכה, ואף העלתי זאת בפניך בפומבי", כתב ליצמן לנשיא, "מערכות הבחירות האחרונות שנקלעה אליה מדינת ישראל ואזרחיה, גורמות לצערי הרב לקיטוב ופילוג, להפצת שיח שנאה שעלול חלילה להביא לקרע בעם".

ליצמן הרחיב על ההסתה הנשמעת השכם והערב מראשי מפלגות שונות: "אם בכל תקופת בחירות התרגלנו לצערי לשמוע אמירות מקוממות, כעת אנו נחשפים לאמירות בוטות ביותר ובמיוחד של חברי הכנסת אביגדור ליברמן ויאיר לפיד, נגד ציבורים, מפלגות, ואוכלוסיות שמושמצות יום יום, שעה שעה".

סגן השר ממשיך וכותב: "אני מרגיש שלא בנוח להעלות את דבריו של ח"כ ליברמן על גבי הכתב, אך אצטט כמה מהם בקצרה: 'אעצור את טירוף החרדים והמשיחיים', 'לא נשב בממשלה עם הסמוטריצ'ים', 'יש להיפטר מהגוש החרדי-משיחי', 'נקים ממשלה ליברלית בלי דרעי ליצמן וגפני' ועוד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"מכובדי הנשיא, אחים אנחנו, בני עם אחד אנו, ועלינו לכבד האחד את האחר, לחשוב כיצד ניתן לאחד ולא חלילה לפלג, ובוודאי שלא לפסול להשמיץ ולהקניט את השני רק בגלל שיוכו הדתי או המגזרי. גם אם קיימים חילוקי דעות, אסור לנו להגיע לפסילת מגזרים שלמים ולפעול לנדותם מהציבוריות הישראלית", כתב ליצמן.

ליצמן הוסיף וכתב לנשיא כי "המפלגות החרדיות והדתיות מונות קרוב למיליון וחצי איש שנפסלים ומושמצים על ידי פוליטיקאים ללא שום סיבה, ולכן אני פונה אליך כבוד הנשיא, שמקדיש את זמנו ומרצו לאחד בין המגזרים ולקרב את הלבבות, שתפעל בכל כוחך עבור הנמכת הלהבות ושינוי השיח הקיים".

את מכתבו סיים סגן השר: "אבקש ממך להעלות את הדברים בפני ח"כ אביגדור ליברמן במהלך פגישתכם המתוכננת לימים הקרובים".