אאא

לראשונה מאז הפילוג בחסידות גור, הערב (חמישי) ישבו יחדיו מסביב לשולחן אחד האדמו"ר מגור וראש ישיבת שפת אמת, הגר"ש אלתר.

במלון בעיר נתניה, התחתן הערב בזיווג שני הגאון רבי דניאל אלתר, מהדרשנים החסידיים המובילים, ובנו של האדמו"ר הפני מנחם מגור.

גל שמועות הופרח בשבועות שקדמו לחתונה, בקשר להשתתפותם של האדמו"ר מגור והגר"ש אלתר בחתונה. היו שטענו כי הגר"ש אלתר ישתתף בשמחת נישואי אחיו רק לאחר שהאדמו"ר מגור ייצא מהמקום, ובינתיים ישתתף הגר"ש בשמחת נישואי בת הרב פנחס שרייבר, ראש הישיבה החדשה שהקים לאחר הפילוג. היו שטענו מנגד, שהאדמו"ר ייצא קודם. בסופו של דבר - שניהם השתתפו באותה עת בחתונה.

לפני החופה, במעמד ה'קבלת פנים', נשא הגר"ד אלתר דברים קצרים בהם התייחס בעיקר לעבודת האדם בעולמו, להוציא את התפל מהעיקר. הגר"ד ישב שעה ארוכה עם אחיו, הגר"ש אלתר, יחד עברו על הכתובה.

במעמד החופה, כובד האדמו"ר מגור בסידור קידושין. בברכות כובדו אחיו, בני האדמו"ר הפני מנחם לפי סדר הולדתם, כך שהגר"ש קיבל את הברכה השלישית.

בהמשך לסיכום מוקדם, הכריזו רק על כיבוד האדמו"ר מגור בסידור קידושין. שאר המכובדים, בהם גם הגרמ"ח לאו מרבני העיר נתניה והאדמו"ר מצאנז, ניגשו בעצמם לפי הסדר שנקבע מראש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

האדמו"ר מגור נשאר לשמחת הסעודה, אך כפי שהוא נוהג בחתונות חסידיו, לא נטל ידיים לסעודה אלא רק בירך 'מזונות'. האדמו"ר שלח שיריים לכל היושבים סביב השולחן, בהם גם לגר"ש אלתר.

סדר הישיבה בסעודה, בזמן השתתפות האדמו"ר, היה כפי הסדר שהיה נהוג עד לפילוג בטישים בבית המדרש בירושלים: מצד ימין בני הפני מנחם לפי סדר הגילאים, ומצד שמאל בני האדמו"ר הנוכחי, לפי סדר הגילאים.

כזכור, בשמחת תורה האחרון, בעת שנוצר הפילוג בפועל, השתתף רבי דניאל אלתר בתפילות אצל אחיו, ואף כובד ב'אתה הראית' - הכיבוד שמקבלים האדמו"רים בחסידות גור.

עם זאת, בהמשך שב להשתתף בעריכות השולחן ובתפילות אצל האדמו"ר מגור - כך, התאפשרה התמונה בה יושבים הרבי והגר"ש מסביב לשולחן אחד.