אאא

עשרות רוכבי אופנועים חוסמים הבוקר (ראשון) לסירוגין את נתיבי איילון במחאה על כך שהמשטרה מתכוונת לאכוף את איסור הנסיעה בשוליים. 

עד עתה, במשך עשור, המשטרה קיבלה החלטה שלא לאכוף זאת בעת שיש פקקים במידה והאופנוע נוסע במהירות סבירה בשוליים הימניות, וזאת כדי להקל על הפקקים ולהוריד את הסיכון מהאופנוענים ולהפחית את ההשתחלות שלהם בין הרכבים, שמסכנת את חייהם.

זעם האופנוענים החל כאשר פורסם ברשת מסמך פנימי של המשטרה ממנו עולה כי ראש אגף תנועה החליט לשנות את הנוהל. במסמך שכותרתו "מיקוד אכיפה ארצי כנגד דו-גלגלי, אופניים וקורקינט" הובהר כי המשטרה תתחיל לאכוף את התקנה האוסרת לרכוב בשולי הכביש גם עם אופנוע וקטנוע, גם כאשר הכביש פקוק.

הסיבה לאכיפה החדשה היא לטענת המשטרה בשל תאונות רבות שאירעו לרוכבי אופניים שנסעו בשולי הכביש. באגף התנועה אישרו את הפרטים והבהירו כי זו עבירה שהקנס עליה עומד על 250 שקלים, ללא נקודות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

באגף התנועה הבהירו, כי האכיפה לא תהיה גורפת ותתמקד ברוכבים שייסעו בצורה פרועה ומסוכנת, שיבצעו עקיפות מסוכנות בשוליים ושיזגזגו וייסעו במהירות גבוהה. עוד תתמקד האכיפה ברוכבים שייסעו בשוליים בזמן שהתנועה בנתיבים זורמת כסדרה ללא עומסים מיוחדים וברוכבים שייסעו על שטחי הפרדה מסומנים וייכנסו לנתיבים בצורה מסוכנת.

כאמור, הרוכבים זועמים וטוענים כי האכיפה החדשה מסכנת את חייהם ומאלצת אותם לנסוע בין הרכבים שלא רואים אותם.

מהמשטרה נמסר כי בעקבות מחאת רוכבי האופנועים על כביש 20 קיימים עומסי תנועה במחלף השלום לדרום ובמחלף רוקח לצפון. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום. מומלץ לנהגים לנהוג בדרכים חלופיות.