אאא

בתוך פחות מיממה תסתיים מגבית החירום להצלת ישיבת המקובלים 'נהר שלום' וחצר ביתו של המקובל האלוקי רבי מרדכי שרעבי זי"ע, וראשי הישיבה עושים הכל על מנת להגיע ליעד הכספי ולהציל את מבנה הישיבה. אולם כעת נחשף, כי מי שתמך לכל אורך השנים בישיבת המקובלים, הוא מרן רבי עובדיה יוסף זצ"ל.

מבנה הישיבה | פלאש 90
מבנה הישיבה | פלאש 90
הגדלה

בקריאת קודש שמפורסמת כעת לראשונה, ותועדה בווידיאו, נראה מרן בתקופה האחרונה לחייו, קורא באופן גלוי וברור לציבור לתמוך במוסדותיו הקדושים של רבי בניהו שמואלי, ומשבח באופן יוצא דופן את הרב ואת מוסדות התורה המפוארים שהוא עומד בראשם.

"מה אנחנו שווים בלי זיכוי הרבים, להגדיל תורה ולהאדירה" שואל מרן. "הרי אדם לא נולד בשביל עצמו - אלא לזכות אחרים. הרי כתוב, כל המזכה את הרבים זכות הרבים תלויה בו - ואין חטא בא על ידו". וכאן פונה מרן לרבי בניהו שמואלי היושב לצידו: "הקב"ה עזר לו, יצאו מתחת ידו תלמידים חכמים יקרים מפז ופנינים, ירבו כמותם בישראל. מורי ורבותי" ממשיך מרן "אנחנו לא צריכים לשבח את הרב, הרב הוא נאזר בשבחות. הוא לא צריך את שלנו, אבל ממנו נראה וכן תעשה. בודק אדם עד מקום שידו מגעת".

"מה שאדם יכול לעשות לזכות את הרבים, מי בתורתו מי בממונו לעשות למוסדות התורה לישיבות ולישיבתו של רבינו הגדול מעוז ומגדול רבי בניהו בן פורת יוסף, שוקד בכל אונו להגדיל תורה ולהאדירה ולזכות את הרבים. כל אחד ואחד מי שיכולם לתרום מכספו ויהיה זכות הרבים תלוי בו ותזכו לשנים רבות ואתם הדברים בה' אלוקיכם חיים כולכם היום"

דברים נרגשים לא פחות, אמר בהזדמנות אחרת בנו של מרן, הראשון לציון רבי יצחק יוסף שליט"א. בדברים שפורסמו כעת לרגל המגבית המיוחדת נראה רבי יצחק יוסף שליט"א קורא לציבור לתרום לישיבה הקדושה: "כבוד ידידנו רבי בניהו, מקים עולה של תורה, אברכים, יושבים ולומדים עם כל עומק העיון" אומר הראשון לציון. "יש כאן למעלה ממאה מכוונים שזרקו את כל הרוחות הרעות ע"י הכוונות שלהם, המקום היחיד בארץ שממשיך את דרכו של המקובל רבי מרדכי שרעבי, שכאן ערך את כל הכוונות והרבי בניהו ממשיך את הדרך שלו בצורה הטובה ביותר".

"כמה מרן אהב אותו, ממש בימים האחרונים לחייו של מרן, אני הייתי אצל אבא והרב בניהו הגיע והרב הושיב אותו לידו, והשתפך לפניו בדבריו אישיים. והרב בניהו היה מרגיע את הרב, זה רק מראה על הקשר בין מרן זצ"ל לרבי בניהו, הקשר וההערכה הגדולים ובוודאי שחשוב הרב ימשיך בפעילות שלו".

להצלת ישיבת המקובלים 'נהר שלום' ובית המקובל רבי מרדכי שרעבי זי"ע, לחצו כאן או חייגו *6431