אאא

בעוד שעות ספורות, המגבית של ישיבת נהר שלום להצלת חצר ביתו של המקובל רבי מרדכי שרעבי תגיע לסיומה. המגבית מבקשת מהציבור לסייע ברכישת המבנים ההיסטוריים הסמוכים לישיבה, שיזמים מבקשים להרוס ולהקים בהם מיזמים עסקיים, קניונים ופרויקטים למגורים.

כעת, שעות ספורות לפני תום המגבית, מתפרסמים דבריו הנרגשים של המקובל הצדיק רבי דב קוק מטבריה שמצטרף גם הוא לקוראים להצלת ישיבת, ועומדת כיום בראשות המקובל רבי בניהו שמואלי, ועומדת בפני סכנה.

בדברים שפרסם בשעות האחרונות הרב קוק מכנה את רבי בניהו שמואלי "ידידינו הגדול והדגול, רבינו וידידינו ביחד, פקיע שמיה וידיו רב לו בענייני קבלה וכל ענייני קדושה, זקן רגיל בדברים הקשים והכוונות שיש בקבלה, ובדברים הכי מסובכים הוא שוחה כמו דג בים" כך לשון קודשו של הרב קוק.

בהמשך קורא הרב קוק לכל הציבור להתגייס למען הישיבה הקדושה: "כעת הישיבה שלו עורכת התרמה כדי לרכוש כמה בתים שצריך לצרף לשיבה שקשורים לרב שרעבי, וצריכים לדאוג שלא יצאו ח"ו לרבות רעה" אומר המקובל. "צריך להציל שטחים בשוק מחנה יהודה בארץ ישראל, לשמור על קדושת המקום ולשמור על קדושת הישיבה. כאן יש מטרה ספציפית מיוחד מאד, גם למקום עצמו וגם לכל ארץ ישראל" אמר הרב קוק וחתם את דבריו "אני מקנא בבני הישיבה שלומדים תורת הנסתר, וכל המסייעים להם יבורכו מפי עליון".

מגבית ההמונים החלה ביום ראשון השבוע והיא תסתיים הלילה בחצות. ההבנה בקרב כלל הציבור היא, שאם המתחם כולו לא יירכש, לא רק שהמתחם ההיסטורי ייהרס, אלא שמוסדות נהר שלום, על מאות תלמידי החכמים שבה, הרבנים והמקובלים שהספיגו את קירותיה בלימוד תורה, תיקונים ועבודת ה', יהיו בסכנה ממשית.

"אנחנו במצב חירום" אומרים בהנהלת מוסדות 'נהר שלום'. "האזור כולו, שפעם היה מקום של תורה ויראת שמיים, וגדולי עולם הילכו כאן בצניעות בין הסמטאות של נחלאות, הופך בשנים האחרונות לאזור של בילויים. הקריאה שלנו לציבור היא ברורה ופשוטה: האם אנחנו רוצים לאבד גם את האזור המיוחד וההיסטורי הזה לטובת עוד קניון שיקום, לטובת עוד בניין משרדים, או שאנחנו רוצים לשמר דווקא כאן, את הדירה המיוחדת שבה דר אחד ממחוללי המופתים, וצדיקי ירושלים של הדור הקודם".

להצלת בית המקובל רבי מרדכי שרעבי ומתחם ישיבת 'נהר שלום', חייגו *6431 או לחצו כאן