אאא

הגאון רבי בן ציון מוצפי, מבכירי הפוסקים הספרדים, התייחס לטרגדיה הנוראה של פטירת הרב דוד לוי ז"ל, שנהרג מפגיעת אוטובוס במרוקו: "מלמד לקח לא לצאת למדינות שונות".

הרב מוצפי נשאל על ידי אחד מתלמידיו: "ר"מ בישיבה בארץ נהרג בחו"ל ע"י שנמחץ בן שני אוטובוסים והנהג היה גוי אומר שהוא נרדם או בטעות לחץ על הגז, האם נחשב שנהרג על ידי גוי בגלל שהוא יהודי והוא בישיבה של ר"ע?".

בתשובתו השיב הגרב"צ: "נורא ואיום, חבל על דאבדין, וזה מלמד לקח לא לצאת למדינות שונות שם שונאים אותנו. וצריך להביא זאת בחשבון".

 היתומים לא מעכלים; גיס המנוח בראיון כואב

כזכור, בסוף השבוע התראיין באולפן 'סוגרים שבוע', הרב דוד נתנאל, גיסו של הרב יוסף לוי ז"ל והתבטא: "אנחנו בטוחים לגמרי שמדובר בפיגוע. שוחחתי עם אנשים שהיו בשטח, והמשטרה שחקרה רק את הנהג דאגה להפיץ בתקשורת שמדובר בתאונה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"איך אדם שישב ברכב 20 דקות בפארקינג, מגיע פתאום למהירות כזאת וטוען שהרגל שלו החליקה על הדוושה?
זאת אומרת שהוא עשה את זה בכוונה".

גיס המנוח פנה: "אני פונה מכאן למלך מרוקו ולנשיא הקהילה היהודית מרסג' ברדוגו שיבדקו ויחקרו את הדברים. לא יכול שאנשים שהיו בשטח הגיעו לארץ מבלי שאף אחד לא חקר אותם וגבה מהם עדות".

הרב דוד נתנאל הזהיר: "הרבה יהודים לא יגיעו למרוקו בגלל המצב הבטחוני, אנחנו לא מרגישים בטוחים אחרי ארוע כזה של אדם שרצח בעל משפחה והשאיר 4 יתומים קטנים".