אאא

הקרב על ראשות הליכוד הופך לרשמי: ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי במידה ויוחלט על הליכה לבחירות, הרי שיתקיימו פריימריז על ראשות הליכוד. בכך, מאשר לראשונה נתניהו כי יתמודד מול גדעון סער על ראשות הליכוד.

נתניהו הוציא הודעה בתגובה לדיווחים על ניסיונותיו למנוע את הפריימריז. בסביבת ראש הממשלה אמרו הערב כי לדברי נתניהו הוא אינו פועל נגד קיום פריימריז בליכוד.

"אם יוחלט על בחירות כלליות יהיו פריימריז לראשות הליכוד וראש הממשלה נתניהו ינצח בגדול", אמרו בסביבת נתניהו.

ח"כ גדעון סער הגיב להודעת ראש הממשלה ואמר: "אני ‏מברך את ראש הממשלה נתניהו על הודעתו בדבר קיום פריימריז מוסכמים לראשות הליכוד. הליכוד היא התנועה הפוליטית הגדולה בישראל ולה מסורת דמוקרטית מפוארת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד אמר סער: "אנו נקיים מערכת בחירות חיובית, מכבדת ונקיה בה אציג תוכניות ועמדות ברורות בכל תחומי המדיניות. חברי הליכוד יכריעו", דברי סער.

כזכור, בשעות הערב אמש (ראשון) נערך כינוס מרכז הליכוד בגני התערוכה בתל אביב על מנת לדון בפריימריז של המפלגה. חבר הכנסת גדעון סער שהודיע כי יתמודד בפריימריז מול רה"מ נתניהו התקבל בקריאת אהדה לצד צעקות בוז מתומכי נתניהו.

בסיום האירוע הצביעו החברים על האפשרות לקיום פריימריז, והחליטו ברוב גדול על ביטול הפריימריז לרשימת הליכוד. הפריימריז יתקיימו רק במידה והכנסת תתפזר ביום רביעי, הרי שאז ייקבע מועד חדש לפריימריז.