אאא

לאחר הפרסום ב'כיכר השבת' מוקדם יותר היום (ראשון), בשעה האחרונה עצרה המשטרה תושב מזרח ירושלים בן 20 בחשד שביצע התעללות נפשית ופיזית בקשישים חסרי ישע באזור שוק מחנה יהודה שבירושלים.

החשוד אותר ונעצר בעקבות תיעוד שהופץ ב'כיכר השבת' והגיע לידי חוקרי המשטרה. מחר יובא החשוד בפני בית המשפט בירושלים לדיון בעניינו.

החשוד, תושב מזרח ירושלים בן 20, שנעצר בחשד שהתעלל בקשישים חסרי ישע, עבד במרכול 'יוחננוף' בירושלים.

כזכור, מוקדם יותר דווח ב'כיכר השבת', כי אברהם מקסימוב בן ה-93 המחזיק בבסטה בשוק להשחזת סכינים מזה שנים רבות, עובר התעללות פיזית ומילולית במשך תקופה ארוכה על ידי ערבי תושב מזרח ירושלים, אך עד כה לא נעשה דבר.

מבדיקת 'כיכר השבת' עולה, כי מקסימוב לא היחיד. ובעלי בסטות נוספים עברו התעללות פיזית על ידי הערבי.

הערבי לא הסתפק בהתעללות עצמה ואף תיעד בוידאו את המעשים והעלה לרשת החברתית. אלא שכאשר הבין כי התקשורת בעקבותיו, הסרטונים נמחקו מחשבון ה"טיק טוק" שלו.

עד כה סירב מקסימוב להגיש תלונה במשטרה מחשש שיתנכלו לו. אך מוקדם יותר היום (ראשון), התערבה המשטרה לאחר שבני משפחתו הגישו תלונה במשטרה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אחד מנכדיו של מקסימוב כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "אני מספר לך את הסיפור הזה על סבא שלי (אברהם) הוא בן 93 ממקימי שוק מחנה יהודה ירושלים, עובד בבסטה שלו. בשנה האחרונה סבא שלי סובל מהתעללות פיזית ומילולית מערבים שעובדים בבסטות לידו. אחד מהם מנסה לסחוט ממנו כסף ומפחיד אותו שלא יגיע לעבודה".

עוד הוסיף הנכד לתאר: "לפני שנה סבא שלי התלונן במשטרה שזרקו עלו בקבוק חומצה אבל לא קרה עם זה שום דבר רק החמיר את המצב , לפני כמה ימים קבלתי סרטונים של סבא שלי מופיע באפליקצית טיק טוק, שהוא מושפל ומותקף בידי ערבי בשוק מחנה יהודה".

"הוא ועוד מבוגרים ואנשים חסרי ישע עוברים התעלמות יום יומית. לאן הגענו איך דבר כזה קורה בלב השוק שלנו בלב של ירושלים? פשוט עצוב ומכעיס! ויותר מטריד שאף אחד לא מתערב לאיפה הגענו".

הנכד ממשיך לתאר: "המשטרה מצפה מבן אדם בן 93 לבוא כל פעם להגיש תלונה הוא מפוחד ומפחד לא רוצה שמישהו יתערב בזה . פעם שעברה שהלכנו למשטרה היא אמרה שאין ראיות והם לא יכולים לעשות כלום".