אאא

וּמְאִירִים אֶת הָעוֹלָם • פרויקט חנוכה: כחודש לפני שבחורי הישיבות יצאו לחופשת 'בין הזמנים', חשף 'כיכר השבת' כי תקציב הקעמפים לישיבות מטעם משרד הפריפריה, הנגב והגליל, קוצץ ובעקבות כך מנהלי הישיבות שקלו לבטל את הקעמפים. לאחר פניית 'כיכר', הודיע יו"ר ש"ס השר אריה דרעי כי התקציב - יוגדל, לרווחת בני הישיבות.

  הכתבות בנושא >>

עולם הישיבות הורגל בשנים האחרונות לקבל מהרשות לפיתוח הגליל מימון על ה'קעמפים' הנערכים בימי בין הזמנים, לישיבות שעומדות בקריטריונים, וכך צצה קרן אור חדשה המקלה במעט את ההתמודדות עם הסכומים האדירים והעלויות הכבדות של הפעילויות השונות שנערכות במסגרת ה'קעמפ'.

 אפי טורצקי בתוכנית בידור ב'קעמפ' של ישיבת 'אור אלחנן

מדובר על תקציב גדול, שהועבר לישיבות על ידי המשרד לפיתוח הנגב והגליל, מה שהקל על ההוצאות של ראשי ומנהלי הישיבות. אלא שבשנה שחלפה, כחודש לפני 'הקעמפים', נודע ל'כיכר השבת' כי הוחלט לקצץ את התקציבים באופן דרסטי ל'קעמפים', מה שהיה יכול להוביל לביטול הקעמפים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בעקבות הפרסום ב'כיכר' על האפשרות כי הקעמפים יצמצמו פעילות או אף יבטלו תוכניות, הורה השר אריה דרעי להקצות עוד מאות אלפי שקלים לפרויקט 'מסע גליל', שדרכו מועבר הכסף עבור הקעמפים בישיבות. 

 בקעמפ 'בית מתתיהו' הקדישו שיר לרפואת ראש הישיבה

בהוראת דרעי, התקציב נשאר כפי שהיה בשנה הקודמת - למרות הגידול הניכר במספר התלמידים, וזאת לשמחתם של תלמידי הישיבות. כעת, נותר למנהלי הישיבות לקוות כי גם בשנה הבאה התקציב לא יפגע.

  פרויקט וּמְאִירִים אֶת הָעוֹלָם >>