אאא

משפחתו של הרב יוסף בן פרל ניימן, שנפצע קשה בפיגוע הדקירה בבית האדמו"ר מקאסאן במונסי בניו יורק, קוראת היום (רביעי) ליהודים מסביב לעולם להתאחד ולשתף תקריות אנטישמיות שחוו. המשפחה קראה להשתמש בהאשטאג #Mejew כדי לסמן את מקרי האנטישמיות.

 החשוד בדקירה (צילום: מתוך רשת CBS, משטרת ניו יורק)

"אבא שלנו נדקר כמה פעמים במהלך מסע ההרג ההמוני בשבת לילה", מסרה המשפחה בהודעה. "הסכין חדרה את גולגולתו ופגעה ישירות במוח. הוא גם סבל משלושה חתכים בראש, חתך אחד בצוואר וידו הימנית רוסקה".

המשפחה המשיכה בתיאור מצבו הרפואי העגום של האב בן ה-71: "מצבו של אבא שלנו כל כך קשה שעדיין לא ביצעו שום טיפול בידו הימנית", הוסיפו. "הרופאים לא אופטימיים בנוגע לסיכויים שלו לחזור להכרה, ואם באורח פלא ונס יתאושש באופן חלקי, הרופאים צופים נזק מוחי בלתי הפיך למוחו והוא יישאר עם שיתוק ויכולת הדיבור שלא תיפגע למשך כל חייו".

 הרבי וחסידיו בשירת הודיה (צילום: מתוך @StandWithUs בטוויטר)

בני המשפחה סיפרו בהודעה כי לרב ניימן יש שבעה ילדים, נכדים רבים, נינים, אחים ואחיות. "אנחנו מודים לכל אלה שהתקשרו, התפללו ותמכו. בבקשה המשיכו להתפלל למען יוסף בן פרל". בני המשפחה חתמו את ההודעה עם קריאה ליהודים מכל רחבי העולם לשתף ברשתות החברתיות תקריות אנטישמיות שחוו.

כזכור, במהלך חג החנוכה, נכנס תומס גרפטון, בן 37 ממוצא אפרו-אמריקני, לביתו של האדמו"ר מקאסאן במונסי ניו יורק כשהוא חמוש במאצ'טה ותקף את החוגגים שהיו במקום לרגל הדלקת נרות החנוכה. חמישה בני אדם נפצעו באירוע, בהם שניים במצב קשה.