אאא

חברת צ'רידי ערכה לעובדי החברה בישראל אירוע לסיכום שנת הכספים, במסגרתה חשפה את הנתונים ולפיהם החברה גייסה מיום הקמתה מיליארד דולר בישראל ובעולם, מחצית מתוכם גוייסו  בשנת 2019 בלבד, גידול של 120% משנת 2018.

לכבוד האירוע שיזם מנכ"ל החברה שי צ'רבינסקי, הגיע בעלי החברה יודלה גורוויץ לישראל. נאום שנשא בפני העובדים סיפר גורוויץ על החזון של צ'רידי באמצעות המונח שטבע האדמו"ר המהר"ש "לכתחילה אַריבעֶר" (תרגום חופשי - העולם אומר שכאשר אי אפשר ללכת מלמטה הולכים מלמעלה, ואני אומר שמלכתחילה מלמעלה).

לדבריו, "שנתיים ומשהו מאז הקמת החברה לא הקשבתי למה שהלב שלי אמר שנכון. אם זה הולך, אז אני לא רוצה להזיק, עד שהגיע שי. הוא לא עשה את זה במילים, לא דיבר. אבל עשה".

"הוא התחיל בניו יורק ועשה ג'וב טוב, אבל בארץ הוא התחיל לעשות כמו שהוא יודע, 'לכתחילה אריבער'. עשה ועשה ועשה ופתאום אני קולט... אמרתי עצור. מה קורה? למה בארץ זה הולך כל חזק, ובניו יורק, אמריקה... מה קורה? וחשבתי, שראיתי שזה בדיוק מה שקורה וזה נתן לי לא לשכוח, מה באמת אני חושב ורוצה ויודע ויכול לעשות".

"מאז ברוך ה' אנחנו בכיוון של 'לכתחילה אריבער' והכיוון והעתיד זה נראה לכתחילה אריבער. מה שכולם חשבו עד עכשיו, זה כאין וכאפס ממש", הבטיח גורוויץ

מנכ"ל חברת צ'רידי שי צ'רבינסקי אמר בנאומו כי "2019 מסמנת שנה של מהפך. בתפיסה שלנו, בשיטת הניהול, ברצון שלי לבוא ולתת לכל אחד מכם להיות משהו ולתת בו מאה אחוז אמון. כולם עושים טעויות כי אנחנו בני אדם. אבל אם לומדים מטעויות זה השיעור הכי טוב שתקבלו".

לדברי צ'רבינסקי, "2020 הולכת להיות שנה מאתגרת. אנחנו הולכים להכניס פרויקטים חדשים שנתחיל להשיק בארצות הברית ולאחר מכן נביא לישראל. יש לנו גם מוצרים חדשים בארץ דוגמת 'צ'רידי 360' ופרויקטים נוספים ואנחנו מתכוונים להסתער על השנה הבאה בכל הכוח".

לקראת סיום האירוע הפתיע גורוויץ כאשר חשף את סיפור הדולר שקיבל מהרבי מליובאוויטש' לפני 25 שנה והתגלה במקרה כאשר הגיע לבקר את אחותו בלוס אנגלס בניגוד לתכניות שנקבעו לו במקום.

"אני בדרך כלל לא נוסע אליהם, אבל הפעם החלטתי שכן וכשאני מגיע היא מספרת לי שבדיוק באותו יום היא מצאה בספר התניא ממנו היא מוסרת שיעורים כבר 12 שנים את הדולר שהרבי כתב לי" ושלף את הדולר לעיני כולם. "זאת הברכה שלי".