אאא

הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף, פרסם לפני שעה קלה הבהרה לדבריו שעוררו סערה על "הגויים הרוסים", ואף הובילו לקריאות פוליטיות בדרישה לפטרו מתפקידו הרם.

וכך כותב הראשל"צ: "אמרתי ברורות ואני שב ואומר: לצד מרבית העלייה המבורכת של מאות אלפי היהודים מברית המועצות לשעבר שמסרו את נפשם שנים רבות למען שמירה על הגחלת היהודית, ישנם מיעוט עולים שאינם יהודים על פי ההלכה שהגיעו מכוח ׳סעיף הנכד׳ בחוק השבות המתיר למי שאביו ואמו אינם יהודים לעלות לארץ".

"בביקוריי בחודש האחרון בקהילות היהודיות הפורחות ברוסיה ובאוקראינה נחשפתי לביקורת החריפה הקיימת בקרב קהילות אלה על העלאתם של רבים שאינם יהודים לארץ".

 טורו של ישי כהן, בנושא המסעיר (ניהול אולפן ועריכה: יוחנן בלייך)

לדבריו, "מי שמעלה המוני גויים לארץ דרך הסעיף הזה משיקולים זרים, נוהג בחוסר הגינות בראש ובראשונה כלפי אותם עולים ומעמיד אותם בכל שלב בחייהם בפני מציאות חיים בלתי אפשרית עבורם במדינה יהודית. תיקון חוק השבות הוא בראש ובראשונה אינטרס של העולים".

הגר"י יוסף ממשיך: "ברי כי לצד הביקורת, חובה עלינו כיהודים לקבל כל תושב בארץ הזו, להעריך את תרומתו לנו כחברה, תורתנו מלמדת אותנו לכבד כל אדם באשר הוא אדם כי בצלם אלוקים נברא"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"מצער מאוד, כי יש מי שחשים עצמם נפגעים מאופן הצגת הדברים תוך סילוף בוטה, על ידי גורמים פוליטיים אינטרסנטיים המסיתים כבר חודשים ארוכים כנגד מסורת היהדות וההלכה, וחשוב להעמיד דברים על דיוקם, והאמת תורה דרכה".

הערב, פנה יו"ר 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן, שידיו רב לו בהסתה נגד החרדים, במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה לפתוח בחקירה נגד הראשון לציון, לא פחות.

במכתב ששיגר פרקליטו, עו"ד איתן הברמן נכתב כי "יש לראות בחומרה דברים אלו היוצאים מפיו של היושב בראש מוסד הרבנות הראשית במדינת ישראל, ומכהן כרב ראשי בישראל. לאור דבריו האמורים ספק רב אם ביכולתו להמשיך ולכהן במשרה ציבורית זו.

"בנסיבות שנוצרו לא נותר אלא לפנות אליך בדרישה כי תפעל בהתאם לסמכות הנתונה לך ותמצה עם הרב הראשי את הדין. אשר על כן, הינך מתבקש להורות על פתיחת חקירה לאלתר כנגד הרב הראשי, יצחק יוסף בשל הדברים שלעיל".