אאא

מעמדי סיום הש"ס אמנם זוכים להתעניינות ולהתלהבות אדירה מצד הציבור, אבל כזו היענות נלהבת של ציבור שלא מורגל במעמדים מסוג זה, עדיין לא ראינו. בתוך ימים ספורים נמכרו בצרפת 5,000 כרטיסים למעמד סיום הש"ס שייערך ביום ראשון הקרוב, ט"ו בטבת, בפריז ע"י ארגון 'דרשו', באצטדיון "דום דה פריז" בבירה הצרפתית.

מדובר במעמד היסטורי במדינה, כאשר באחדות חסרת תקדים של כלל הקהילות היהודיות, החל מהקונסיסטואר וכלה במוסדות התורה והיראה החשובים ביותר בצרפת התורנית, יתכנסו יחד תחת קורת גג אחד למעמד אדיר לכבודה של תורה.

ההיערכות באצטדיון
ההיערכות באצטדיון

לדברי ר' שלמה אלחדד, מרבני 'דרשו' בצרפת, הסיום המתוכנן מרגש את כל המדינה. "בהיסטוריה היהודית של צרפת מעולם לא היה מעמד כזה" הוא אומר. "זו הפעם הראשונה שנעשה כאן מעמד בסדר גודל שכזה. חמשת אלפים משתתפים מכל רחבי צרפת, זמרים, רבנים, מעמד מרטיט לכבודה של תורה שמאחד את כל יהדות צרפת סביב התורה. אני יכול לומר שזה מסוג האירועים שנחרתים בהיסטוריה. הביקוש סביב הכרטיסים הוא אדיר, אנשים מרגישים שעושים כאן היסטוריה".

"מה שמיוחד כאן זו החגיגה לכבודה של תורה, ולומדי הדף היומי שכמותם הולכת וגדלה ב"ה בצרפת, וגם האחדות הנדירה. מהקונסיסטואר ועד קהילות ליטאיות וחב"ד. במכתב ההזמנה ששלחנו מופיעים כלל הקהילות היהודיות בצרפת, רק לראות את המכתב הזה זה מרגש", מסביר הרב אלחדד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

רבי שלמה אלחדד
רבי שלמה אלחדד

"כולם יבואו למעמד, אלפים מיהודי צרפת, תלמידי ישיבות קטנות וגדלות, מתחזקים, מסורתיים, אשכנזים וספרדים, כולם יחד במעמד נשגב של אהבת התורה", מוסיף הרב אלחדד. "למעמד יגיעו שורה של רבנים חשובים מישראל וזאת בנוסף לרבני צרפת שיגיעו למעמד ההיסטורי. המעמד הזה יחזק ללא ספק את אהבת התורה וירחיב את מעגל לומדי הדף היומי, המשימה העיקרית שבגינה דרשו משקיע הון כה רב בהפקת המעמד בסטנדרט הגבוה ביותר שניתן".

במהלך הסיום יתקיים גם סיום נוסף, "סיום הש"ס ביום אחד", כאשר רבבות יהודים מפריז וסביבותיה יסיימו את כל הש"ס במעמד מרגש בהשתתפות גדולי התורה מצרפת ומהעולם היהודי.

אצטדיון ''דום דה פריז'' בבירה הצרפתית.
אצטדיון "דום דה פריז" בבירה הצרפתית.
הגדלה

במסגרת המיזם שמטרתו לעורר את המודעות הציבורית לחשיבות לימוד הדף היומי הושק אתר מקוון שבו כל יהודי מצרפת הרוצה להצטרף ליוזמה, יכול להירשם ולבחור דף או מספר דפים מהש"ס שאותם ילמד, כאשר כל דפי הש"ס יחולקו ללומדים. כלל הלומדים התבקשו להותיר כמה שורות לסיום הדף, ולסיים את הלימוד במעמד הסיום המרכזי.