אאא

מנהלת 'חומה' במפא"ת (המנהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית) של משרד הביטחון, השלימה בהצלחה סדרת ניסויי יירוט של מערכת הנשק "כיפת ברזל" - כך חשף היום (ראשון) משרד הביטחון.

משרד הביטחון לא פירט מה הם השדרוגים שבוצעו במערכת היירוט, רק עדכן כי הניסויים בוצעו בהובלת חברת רפאל משדה ניסויים בדרום הארץ.

"הצלחת הסדרה מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה, כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה", הוסיפו.

בסדרת הניסויים נבחנו יכולות המערכת, בגרסת פיתוח חדשה ומתקדמת, במספר תרחישים, אשר מדמים איומים עתידיים, שעימם עשויה המערכת להתמודד בזמן עימות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

סדרת הניסויים התקיימה 10 שנים לאחר סדרת הניסויים הראשונה של מערכת 'כיפת ברזל', שהסתיימה ב- 6 בינואר 2010.

לדברי ראש מינהלת חומה במחלקת פיתוח אמצעי לחימה במשרד הביטחון, משה פתאל: ""לאורך העשור האחרון ביצענו עשרות יירוטים במסגרת ניסויים ויותר מאלפיים יירוטים מבצעיים. המערכת שנבדקה בסדרת הניסויים הנוכחית היא מערכת משודרגת ומשופרת בהשוואה למערכת המבצעית היום. כשנמסור אותה לצה"ל היא תאפשר לחיל האוויר להתמודד הרבה יותר טוב עם האיומים הצפויים בזירה".

סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת ההגנה האווירית ברפאל, פיני יונגמן, הוסיף: "סיימנו את סדרת הניסויים במאה אחוזי הצלחה. המערכת יירטה את כל האיומים ששוגרו במסגרת הניסוי. מדינת ישראל מוגנת יותר".