אאא

ברקע ירי הרקטות אתמול והתקיפה הישראלית הלילה ברצועת עזה, בכיר בחמאס משגר היום (חמישי) איום חריף כלפי ישראל.

חליל אל-חייא, סגן מנהיג החמאס ברצועת עזה אמר כי בשנת 2020, חמאס לא יסכים שהשנה תיראה כמו קודמותיה ותפעל על מנת להסיר את המצור מעל עזה. ""זה תישאר קוץ בגרון הכיבוש הציוני. נישאר ניצוץ של תקווה לעם הפלסטיני".

לדבריו, כדי להסיר את המצור, "חמאס מוכן לדפוק בכל הדלתות ולפרוץ את כל הסכרים עד לסיום המצור. זכותו של העם הפלסטיני בכלל ושל עמנו בעזה בפרט לחיות בכבוד על אדמתו".

בהמשך דבריו חשף את הסיוע שהעניק מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, שחוסל על ידי ארה"ב, לארגוני הטרור ברצועה. "קאסם סולימאני היה ציר מרכזי של הסיוע האיראני להתנגדות הפלסטינית וגדודי אל-קאסם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 תקיפה הלילה בעזה (צילום פלסטיני, מתוך טוויטר)

הוא התייחס גם לבחירות הצפויות ברשות הפלסטינית וקרא ליו"ר הרש"פ אבו מאזן לקיים את הבחירות במועדן, ולא לדחות אותן ולא לחכות לישראל.

"יש להפוך את הבחירות למלחמה לאומית עם הכיבוש כדי לחשוף את פשעיו בקרב העולם", אמר והוסיף: "אי אפשר לסלק את הכיבוש אלא בהתנגדות כוללות של כל בני העם הפלסטיני".

הבכיר העזתי המשיך: "תמכנו באופן נפלא בצעדות השיבה, ההתנגדות העממית בגדה המערבית בחלק מהמודלים שלה, ואנחנו סייענו לה. אנחנו מקווים שתהיה אסטרטגיה להבערת רוח ההתנגדות העממית בכל צורותיה מול הכיבוש".