אאא

שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל סיכלו את אחת הגניבות הגדולות ביותר של תוכים מבית גידול במגדל העמק. במשאית שנעצרה נמצאו עשרות ציפורים בשווי של כמיליון שקלים. אתמול (שני), לבקשת היחידה המרכזית של מג"ב הוארכו מעצרם של 3 החשודים בשלושה ימים.

אתמול הגיעה לשיאה פעילות מודיעינית של מג"ב שנמשכה כחודש ימים, במהלכה התחקו במג"ב אחר חוליית פורצים. החשודים שהגיעו על גבי משאית וכלי רכב פרטיים ופרצו אתמול בלילה לבית גידול לתוכים במגדל העמק.

"תוך מספר דקות מהרגע שהגיעו החשודים לבית הגידול הם כבר היו בדרכם לעזוב את המקום. בהתחלה היינו בטוחים שהם לא הספיקו לגנוב כלום אבל כשעצרנו אותם איתרנו במטען המשאית כלובים ובהם עשרות תוכים שצרחו, חלקם מפחד ובהלה וחלקם כתוצאה מפציעות קשות של שבירת רגלים, מקורים וכנפיים שנגרמו ככל הנראה מהשלכת הכלובים במהירות למטען המשאית ומהטלטלות בנסיעה" אמר מפקד הפעילות של מג"ב.

השוטרים שנערכו בכוחות גדולים עצרו את המשאית ועוד 2 כלי רכב על כביש 6 לכיוון דרום ובתוכם 3 חשודים, פלסטיני תושב ענבתא ללא אישורי שהייה בישראל ושני תושבי מזרח ירושלים בשנות ה-20-30 לחייהם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במשטרה חושדים, שאל בית הגידול הגיעו מספר חשודים שבמשך שעות פרצו אל המקום והכניסו את התוכים לתוך כלובים וכשהמשאית הגיעה לא נותר להם אלא להעמיס עליה את הכלובים ולהימלט מהמקום. עם מעצרם התברר שמתוך עשרות התוכים שנגנבו מתו כחמישה שלא שרדו את האכזריות בה הם הועמסו והושלכו למטען המשאית.

כאמור, בדרכם דרומה נעצרו החשודים על כביש שש ואתמול הם הובאו לדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה שם הוארך מעצרם בשלושה ימים (עד חמישי).

בעל בית הגידול שהגיע אתמול לבסיס מג"ב במרכז הארץ זיהה את התוכים שהוחזרו לבעלותו וביניהם 30 ארות, 15 קקדוים, 2 ג'אקו ועוד עשרות תוכים בשווי כאמור של כמיליון שקלים.