אאא

משטרת ישראל ממשיכה בפעילות מבצעית מוגברת בעקבות הגעת עשרות משלחות אח״מים ואורחים רמי דרג מחו״ל לרגל פורום השואה הבינלאומי המתקיים השבוע בישראל.

מאז שעות הבוקר (רביעי) נפרסו אלפי שוטרים, לוחמי מג״ב ומתנדבים באזור נתב״ג, בצירים הראשיים וברחבי העיר ירושלים. בנוסף נפתחו מכלולי שליטה במטה הארצי (מנמ״ל), בבנייני האומה (מחוז ירושלים) ובנתב״ג (מחוז מרכז). כמו כן מוקד המידע הארצי של המשטרה - מוקד 110 עונה לאלפי שיחות ואזרחים הפונים לקבלת מידע מאז תחילת השבוע.

המאמץ המשטרתי מתמקד מאז אתמול ולאורך היום בקליטת האורחים בנתב״ג וליווים בשיירות מאובטחות לעיר ירושלים. כמו כן, מתוקף אחריות המשטרה לניהול מבצע ׳פני עתיד׳, בשעות האחרונות קיימו מפקדי המשטרה בגזרות השונות הערכות מצב עתיות עם גורמי החירום והביטחון והעבירו הנחיות להמשך הפעילות המבצעית בהתאם לשעון הפעילות של המבצע וסדר נחיתות האורחים בנתב״ג והשיירות הנוסעות לירושלים.

במשטרה מזכירים לציבור ומשתמשי הדרך בפרט, להישמע להוראות השוטרים, להיעזר באפליקציות הניווט, להתעדכן באמצעי התקשורת ובערוצי הניו מדיה של המשטרה, או באמצעות מוקד המידע הארצי של המשטרה- מוקד 110.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול יחד עם יתר גופי החירום וההצלה לקיומם התקין של האירועים והביקורים בישראל, לאבטח, לשמור על הסדר הציבורי ולטפל בכל הסדרי התנועה תוך צמצום הפגיעה בשגרת החיים של הציבור ככל שניתן", מסר דובר המשטרה.