אאא

אבל כבד במבשרת ציון עם היוודע הבוקר (שני) דבר פטירתו של הרב אליעזר עוזר סרי ז"ל בן ה-77, לאחר שנמצא לפנות בוקר ללא רוח חיים ב'מקווה זופניק', ברחוב שטראוס בירושלים.

המנוח ז"ל היה נוהג לטבול מידי בוקר במקווה, ולאחר מכן היה נוסע לרחבת הכותל המערבי, שם היה מתפלל את תפילת שחרית. לאחר התפילה היה נוהג להעביר את שעות הבוקר בלימוד תורה בירושלים.

כזכור, הבוקר בשעה 05:42 התקבל דיווח במוקדי ההצלה על גבר חרדי שנמצא מחוסר הכרה בתוך מקווה (עם מים רדודים) ברחוב נתן שטראוס בירושלים.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ולאחר מאמצי החייאה קבעו את מותו של הטובע.

מפרטים ראשונים עולה כי כככל-הנראה המנוח לקה בלבו במהלך הטבילה וטבע, ועד שנמצא על-ידי טובלים נוספים, נפטר.

פאראמדיק מד"א יעקב בורוכוב סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 73 מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק. סיפרו לנו שכך הוא נמצא בתוך המים הרדודים של המקווה, ומשו אותו מהמים, הענקנו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה ממושכות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

(צילום: דוברות זק''א)
(צילום: דוברות זק"א)

כוחות ההצלה פינו מהמקום את גופתו של הקשיש לבית החולים שם נערכה בדיקה חיצונית ולאחר מכן הגופה שוחררה לקבורה.

משה חמד, מתנדב זק"א ירושלים שטיפל בזירה, סיפר כי "מדובר במקווה מים רדודים ברחוב שטראוס בעיר, אנשים שהגיעו לטבול מצאו גבר בן 77 צף במים לאחר שככה"נ טבע. כשהגעתי למקום הגבר שכב סמוך לבורות המים כשהוא מחוסר הכרה לאחר שהאזרחים משו אותו מהמים, צוותי מד"א ביצעו פעולות החייאה ממושכות אך בסופן נאלצו לאשר את מותו במקום.

"מתנדבי זק"א ירושלים טיפלו בכבוד המת בגופת המנוח בזירה. בפעילותו של בנצי אורינג מפקד זק"א ירושלים הושג וויתור נתיחת הגופה שלאחר המוות וגופת המנוח הועבר ע"י מתנדבי זק"א לבית הלוויות 'שמגר' משם יובא לקבורה".