אאא

במהלך וועידת התאגידים העירוניים באילת, הבהיר הערב (רביעי) יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי הכנסת לא תהווה גורם מעכב או חסם בפני החלת ריבונות ביהודה ושומרון.

 "ידידנו הגדול בבית הלבן, הנשיא דונלד טראמפ, הציג יחד עם ראש הממשלה נתניהו תוכנית שמשנה לחלוטין את האופן שבו העולם היה רגיל לדבר ולחשוב על הדרך לשלום". 

"אבל אם התוכנית הזאת תישאר רק חוברת דפים צבעונית, או תהפוך לאירוע היסטורי ומשנה מציאות – זו אך ורק החלטה שלנו. אסור שנפספס את ההזדמנות!".

 הנאום של טראמפ (צילום: הבית הלבן)

אדלשטיין הבהיר את דבריו ואמר: "לכן אני אומר כאן לראש הממשלה: אם תחזור מוושינגטון, ותבקש לכנס את מליאת הכנסת כדי לנצל את הנכונות ההיסטורית של הממשל בארצות הברית ולהחיל את הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון – אני אכנס את המליאה מיד".

"לא משנה מה תהיה הביקורת, לא משנה אם יהיו התקפות חריפות, הדבר הנכון ייעשה. אני בטוח שבסיטואציה כל כך נדירה וחד פעמית שאנחנו נמצאים בה, כל המפלגות הציוניות יתעלו על עצמן".

לדברי אדלשטיין: "המפלגות ישימו את טובת המדינה לנגד עיניהן ולא יכשילו אותה בגלל אינטרסים פוליטיים רגעיים. כדי שנוכל, סוף סוף, להצביע בכנסת על החלת הריבונות – ולאשר אותה ברוב גדול".

 הנאום של נתניהו (צילום: הבית הלבן)

עם זאת, אדלשטיין הדגיש כי "אינו מאמין שהפלסטינים יעמדו בתנאים הנדרשים מהם להקמת מדינה, הוא מתנגד בכל תוקף להקמת מדינה פלסטינית, לחלוקת ירושלים ולהקפאת בניה".