אאא

עסקת המאה: רוסיה הודיעה היום (ראשון) על התנגדותה לתכנית השלום שהציג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. דובר הקרמלין דימטרי פסקוב אמר כי "התגובות של מדינות ערב והפלסטינים לתוכנית, גורמים לתהיות אם היא אכן תתממש". 

סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס ציטטה אותו אומר כי התכנית סותרת החלטות קודמות של האו"ם. "אנחנו רואים את תגובת הפלסטינים, אנחנו רואים את התגובה הנרחבת של המדינות הערביות, המצדדות בפלסטינים בדחיית התוכנית. זה כמובן גורם לחשוב על כדאיותיה".

מוקדם יותר אמר ג'ארד קושנר, יועצו וחתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי "אם הפלסטינים לא אוהבים היכן ששורטט הקו שיבואו ויגידו לנו היכן הם רוצים לשרטט אותו".

הוא הוסיף  כי ישראל עשתה כמה פשרות כשהסכימה למתווה האמריקני המוצע. "היא מעולם לא הסכימה למדינה פלסטינית לפני כן, לעיקרון של אדמה תמורת שלום, לבירה פלסטינית במזרח ירושלים ולמפה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

קושנר תקף את ההנהגה הפלסטינית ואמר כי יש לה רקורד של 20 שנה של החמצת כל הזדמנות ואפס אחוזי הצלחה. "בעסק שלי, כשמישהו מנסה לעשות עסקה 20 שנה ונכשל, מחליפים אותו במישהו אחר שכן יודע לעשות עסקה". 

ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת הגיב בחשבון הטוויטר שלו: "הכישלון בהשגת הסכם שלום הוא בגלל אנשים כמותך שרוצים להכתיב תכתיבים ושסברו כי הם מסוגלים לכפות את האפרטהייד של נתניהו על העם הפלסטיני לנצח. סיום הכיבוש ושתי מדינות בקווי שישים ושבע – זה הדבר היחיד שיכול לעבוד".

הליגה הערבית דחתה את תכנית השלום של טראמפ. בהודעת שרי החוץ של הליגה הערבית נכתב כי לא ישתפו פעולה עם ארצות הברית ביישום התוכנית והתריעו לבל תנסה ישראל לממש את התוכנית בכוח באופן חד-צדדי.

 (צילום: לע"מ)