אאא

מדוברות בית הנשיא נמסר הערב (מוצ"ש) כי נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, פנה לנשיא פרו, מרטין אלברטו ויסקרה קורנחו, בבקשה לחון את הודיה מונסנגו העצורה בארצו מזה מספר חודשים.

הודיה, בת ה-24, בעלת צרכים מיוחדים, נעצרה לפני כחצי שנה בחשד שניסתה להבריח סמים ומואשמת בסחר בסמים.

בפנייתו כתב הנשיא כי הודיה סובלת מבעיות רפואיות והדגיש את העובדה שהודיה אינה בעלת עבר פלילי וכי סביר להניח שמצבה הייחודי, המתואר במכתבו של הנשיא, הביא אותה להיות מעורבת לכאורה בעניין, שלא במכוון.

הנשיא ביקש את התחשבותן של הרשויות במצבה העדין ובכך שהודיה דוברת עברית בלבד ועל כן מתקשה לתקשר עם עורכי הדין המקומיים שלה.

"בהתחשב בנסיבות ההומניטריות הקשות הללו, אנו דואגים מאד לביטחונה הנפשי והפיזי של הודיה, בייחוד לאור מעצרה הממושך והמרחק ממשפחתה", הדגיש הנשיא במכתבו.

הוא הוסיף כי "בנסיבות ייחודיות אלה, אני פונה לחמלתך ורחמיך בבקשה להתערבותך האישית בהענקת חנינה לגברת הודיה מונסנגו".

מונסנגו נעצרה בשדה התעופה בלימה בירת פרו ביחד עם עוד צעירה ישראלית, לאחר שבכליה נתפסו 28 קילוגרמים קוקאין קריסטל.

יחד איתן, נעצרו שני ילדים קטינים, בן ובת, אחיינים של אחת העצורות. לאחר התערבות הקונסולית בלימה והתגייסות של בית חב"ד המקומי, הילדים שוחררו והוחזרו לארץ.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במשפחתה טוענים כי היא נפלה קורבן לרשת של סוחרי סמים שניסתה להבריח באמצעותה וללא ידיעתה סמים, תוך ניצול העובדה ששתי הצעירות טסו עם שני ילדים קטנים.

המשפחה טענה בעבר כי "הודיה חוותה חיים לא פשוטים. מגיל צעיר היא מתמודדת עם מוגבלות חברתית והייתה קורבן למספר מקרי התעללות. היא הופנתה ללימודים בפנימייה טיפולית לנערות בסיכון של שירותי הרווחה בהם קיבלה טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי".

"לאחר סיום לימודיה היא התנדבה כשנתיים בשירות לאומי ולמדה במכללת ספיר בתוכנית מכינה קדם-אקדמית מיוחדת לקורבנות - אותה סיימה בהצטיינות".

במשפחה ציינו כי היא מתנדבת בעמותת צדקה וטענו כי "היא נפלה קורבן לרשת של סוחרי סמים שניסתה להבריח באמצעותה וללא ידיעתה סמים".