אאא

בני משפחה של הישראלים שנמצאים בהסגר כבר כמה ימים על הספינה העוגנת לחופי יפן, זועמים. במכתב פומבי שפרסמו הם טוענים כי מדובר בניסוי וכי על ישראל להתערב.

"ושבו הורים לגבולם", פתחו את הפוסט. "ההורים שלנו לא פושעים לא מבריחי סמים ולא מתחמקים מהחוק. הם אזרחי המדינה שנסעו לטיול לאחר אסון כפול שקרה במשפחה. בפער של חודש ימים, נפטרו שתי אחיות".

"מאחוריהם יש ילדים ונכדים, אזרחים טובים שעושים מילואים עובדים בכל קשת המקצועות שקיימים בארץ - מורים, מהנדסים בתחום הרפואי ועוד ועוד. כולם משלמי מיסים ואזרחים טובים".

 דיווח מסין (צילום: ערוץ היוטיוב של איציק הסיני)

הם האשימו: "היפנים מבחינתם שהאונייה תיעלם. הם עושים את הניסוי הגדול בהיסטוריה של בידוד מחלות, כשבעצם זה לא בידוד. מערכות האינסטלציה החשמל המיזוג אויר המזון התנאים הסביבתיים. כך שבעצם גם הבריאים חשופים יום יום לנשאים רבים. דבר שלא מתקבל על הדעת ואנחנו רואים את ממשלת יפן חברת הספנות וממשלת ישראל אחראיות למחדל הזה".

"היפנים אשמים משום חוסר המקצועיות שלא מעבירים אותם לבידוד רפואי" נכתב. "חברת הספנות שמתירה לממשלת יפן לעשות באנייה כשלה. והרשויות בישראל שמפקירות אותם בידי ממשלה אחרת עם סדרי עדיפויות שונים. התייעצנו עם פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית חולים שיבא, שגם התפלאה שהבידוד הוא באנייה, ולא במתחם שמיועד לזה".

בסיום המכתב דרשו בני המשפחה הקמת צוות חירום שידאג להשבת הנוסעים הישראלים למתחם מוגן בארץ, על פי הכללים ההנדסיים והרפואיים המקובלים. "אי אפשר להמשיך לתת ליפנים לעשות באזרחים של ישראל ככל העולה על רוחם בזמן שמדינת ישראל צופה מהצד. יש פה ניגוד אינטרסים מובהק, ביננו לבינם, ואנחנו לא מוכנים להיות חלק מהניסוי הזה", סיימו.