אאא

ביהדות התורה לא אהבו את הדיווח ב'ידיעות אחרונות' לפיו הליכוד ורה"מ נתניהו יפעלו בקרב בכירי יהדות התורה על מנת להעביר קולות מהמפלגה ל'עוצמה יהודית' על מנת שזו תעבור את אחוז החסימה.

כזכור, ב'ידיעות אחרונות' דווח הבוקר (רביעי), כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לפנות למפלגת 'יהדות התורה' על מנת לנסות להעביר את תמיכתן של החסידויות הקטנות למפלגת 'עוצמה יהודית' בראשות עו"ד איתמר בן גביר, וזאת בניסיון לסייע לו לעבור את אחוז החסימה.

ביהדות התורה הוציאו הכחשה רשמית בה נכתב: "ביהדות התורה מכחישים את הפרסום הבוקר ב'ידיעות' על פניית מקורבי נתניהו בקשר לעוצמה יהודית – להדם".

הכחשת המפלגה קצת תמוהה, זאת בשל שכך שאינה מתייחסת באופן ישיר לדיווח הבוקר בו נאמר כי נתניהו 'יפנה' למפלגה החרדית, כך שההכחשה אינה עונה על הדיווח.

על-פי הדיווח, נתניהו ואנשיו הבינו כי איתמר בן גביר יתמודד בכל מחיר, ובמידה ולא יעבור את אחוז החסימה, הרי שהסיכויים להגיע ל-61 מנדטים, ולהרכיב ממשלת ימין - קלושים, בשל כך פועלים בסביבת רה"מ לסייע ל'עוצמה יהודית' לעבור את אחוז החסימה.

כך או כך, בכיר ב'אגודת ישראל' אומר ל'כיכר השבת' כי להערכתו מדובר ביוזמה שעלתה על ידי אחד ממקורביו של רה"מ נתניהו. לדברי הבכיר: "מי שהציע את ההצעה לא מכיר את ה-DNI של יהדות התורה ורבניה. אין סיכוי שאדמו"ר או רב ליטאי יאמר להצביע למפלגה שאינה חרדית".