אאא

יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן שהוביל את ישראל לבחירות שלישיות ובסקרים האחרונים מאבד מספר המנדטים, מנסה לשמור על מעמדו כפוליטיקאי שאינו מובן מאליו ובעקבות כך עולה להתקפה נגד יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ.

במערכת הפוליטית סבורים כולם כי ליברמן, שאישר ישיבה בממשלה עם מרצ, יצטרף לממשלת כחול לבן, עם העבודה ומרצ ובתמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת הערבית.

גם גנץ עצמו אישר בראיונות עמו כי הוא מתכוון להקים משלה בראשותו עם העבודה-גשר מרצ, ליברמן ושותפים נוספים.

 מרצ במיצג מחאה נגד ליברמן, במערכת בחירות בעבר (מתוך קמפיין המפלגה)

בתגובה, עולה ליברמן לירי בתוך הנגמ"ש השמאלני, ואומר ל"ידיעות אחרונות" כי אינו בכיס של איש. לדבריו, "גנץ משקר במצח נחושה, כל ההודעות והאמירות שלו על תיאום ועל רצון לראות את ישראל ביתנו בממשלתו נועדו אך ורק לשתות את הקולות של ישראל ביתנו. בפועל הוא עובד על קואליציה עם הרשימה המשותפת ועם החרדים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"יש על השולחן הצעות שקיבלו ש"ס ויהדות התורה", אומר ליברמן ל'ידיעות', "ההצעות האלה ניתנו לחרדים מגנץ עצמו ומגבי אשכנזי. מדובר בהצעות מרחיקות לכת לא פחות מאלה של הליכוד. ישראל ביתנו תמנע מגנץ להונות את הציבור ולמכור את ישראל לעסקנים החרדים".

מה שליברמן בוחר לשכוח הוא את אמירתו של גנץ, באותו ראיון, כי ליצמן לא יהיה שר הבריאות בממשלתו.

מ'כחול לבן' נמסר בתגובה: "כחול לבן תקים ממשלה ליברלית, ציונית ורחבה שתשנה את סדרי העדיפויות. כל מי שרוצים בשינוי חייבים לשים כחול לבן בקלפיות - כדי למנוע בחירות רביעיות".