אאא

לאחר שהנהלת הישיבה החליטה להדיר את הבחורים מהערב שנועד להוקיר את הישיבה ולסייע בהחזקתה – החליטו הבחורים לפתוח בקמפיין משלהם: גיוס שעות לימוד נוספות להצלחת התורמים, תוך שעות ספורות התחייבו הבחורים לעשרות אלפי שעות לימוד נוספות עד לר"ה הקרוב.

בשנים האחרונות נערכים אינספור מגביות למען ישיבות ומוסדות בעולם התורה, אך הפעם זה שונה; עשרות אלפי  שעות לימוד של בחורי 'וולפסון',  יילמדו על ידי תלמידי הישיבה לטובת התורמים והמסייעים לישיבה.

הכל החל לאחר שידידי ובוגרי הישיבה החליטו לקיים כנס מיוחד למען הישיבה החשובה שכיום היא מונה קרוב לאלף בחורים.

הכנס שיתקיים במוצאי שבת הקרוב בבנייני האומה בירושלים, נושא אופי ייחודי והוא שונה מכל המגביות, לראשונה, התלמידים אינם מעורבים במאמצים, וזאת מתוך הבנה של ראשי הישיבה עד כמה המשך שקידתם של בני הישיבה על התורה ללא הפסקה, חשובה וללא-תחליף.

עם זאת, תלמידי הישיבה החליטו לא להישאר לגמרי מחוץ לעניינים. ובסוף השבוע האחרון, ביוזמת תלמידים, הם החליטו להתארגן וללמוד עשרות אלפי שעות למען התורמים שיחי' ובני משפחותיהם.

"הבחורים שמעו שלראשונה הישיבה לא מערבת את הבחורים בלקיחת יעדים כספיים, והם לא הסכימו לקבל את זה, הם חשבו איך אפשר לתרום בכל זאת למען הישיבה והחליטו לנקוט ביוזמת 'מחאה' בדרך מקורית" אומר ר', אחד מהורי התלמידים שיזמו את המהלך.

"קבוצה של בחורים שהתגבשו יחד והחליטו להקים 'בנק' של שעות לימוד, שבשלב הראשון כל תלמיד יפקיד בתוכו 100 שעות נוספות של לימוד עד ראש השנה כל אחד ומהבנק הזה יינתנו שעות לתורמים. בפועל זה הדביק את כל הישיבה. למעשה, זה לא מאוד קשה לבחורים, ומדובר בתוספת של 14 שעות לימוד בחודש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יש בישיבה 850 בחורים, וחישוב מהיר מראה שמגיעים כאן ל-83,300 שעות לימוד. השעות הללו ילמדו למען התורמים שמסייעים לישיבה. במוצאי-שבת האחרון, כבר נקבעו חברותות למילוי השעות, כשעיקר השעות יגיעו משישי-שבת, בין הזמנים, חגים והפסקות הצהריים".

היוזמה שהפתיעה גם את ראשי הישיבה, תוצג בערב המיוחד לבוגרי וידידי הישיבה.

החלטה שלא לערב את התלמידים במאמצים למען הבטחת עתידה הגשמי של הישיבה, התקבלה לאחר דיונים ממושכים. כלל גורמי המקצועי המליצו לשלב את התלמידים - כוח נמרץ, צעיר וחדור-משימה בעשייה, אולם בהנהלת הישיבה החליטו לאפשר להם להמשיך ולהתמיד בלימודם, כאשר הנהלת הישיבה לקחה על כתפיה את המשימה באופן מלא.

הישיבה הוקמה לפני 12 שנים ע"י ראשי הישיבה, הגאון הגדול רבי יהושע ישעיה נויבירט זצ"ל, הגאון רבי דניאל וולפסון והגאון רבי ברוך נויברט ובתוך שנים מעטות מיצבה את עצמה כאחת הישיבות החשובות ביותר בעולם התורה היהודי והפכה למעצמה של תורה, שאלפים מתדפקים על שעריה.

במקביל להתפתחות הרוחנית והתורנית חסרת-התקדים, העול הכלכלי על כתפי ראשי הישיבה הלך וגדל בעקבות הגידול המשמעותי בכמות התלמידים מה שחידד את הצורך לגייס תמיכה על מנת להבטיח את עתידה של הישיבה החשובה בשנים הבאות.