אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו אתגר הערב (שלישי) את יו"ר 'כחול לבן', ח"כ בני גנץ, והזמין אותו לעימות ביניהם, לקראת הבחירות.

בראיון לערו 20, אמר נתניהו: "אני מוכן לבוא הנה או במקום אחר, בני גנץ תקשיב, אני מזמין אותך לעימות טלוויזיוני. בוא. נבחר מישהו, או שאתה תביא מישהו ואני מישהו, נעשה עימות טלוויזיוני, נדבר מול הציבור. אין לי טלפרומפטרים, נגיד את הדברים האמיתיים. מה עשינו ומה נעשה למען מדינת ישראל. אני מזמין אותך לעימות טלוויזיוני, אהלן, וסהלן.

"נעשה כמה עימותים, כמו בארה"ב - עימות אחד על הצד המדיני, עימות על הצד הבטחוני, עימות על הצד הכלכלי, שלושה עימותים טלוויזיוניים. רק בלי אוזניות. בסדר? בלי אוזניות".

גורם ב'כחול לבן' הגיב ואמר כי זה "ניסיון עלוב להסיח את הדעת מפתיחת משפטו. יהיה לו עימות עם התובע במשפט".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתגובה, המשיך נתניהו ואמר: "בני, בוא לעימות! תפסיק לפחד! תבוא לשלושה עימותים, תבוא לראשון גם טוב, תגיד מה שיש לך להגיד ואני אגיד מה שיש לי להגיד. כנראה שלגנץ יש בעיה, הוא לא עומד בלחץ. הוא לא עומד בלחץ של טלפרומפטר. אומרים לו תגיד ככה הוא אומר ככה. עזוב, בוא, תעמוד, אם אתה לא יכול לעמוד בלחץ של עימות טלוויזיוני איך תוביל את מדינת ישראל?

"אתה יודע איזה לחצים אני צריך להדוף? עמדתי מול כל העולם ונשיא ארה"ב שרצה הסכם גרעין מסוכן ואמרתי לא והלכתי מולו. בני גנץ תפסיק לפחד, בוא לעימות, מגיע לאזרחי ישראל לשמוע דברים כהוויתם בכלכלה, בביטחון, במדינאות. רונן צור עובד עכשיו שעות נוספות. האיש שהשווה את טראמפ להיטלר חושב מה נגיד, איך נצא מזה ולא נבוא? תבואו לעימות, תפסיקו לפחד. בני גנץ תבוא לעימות. ראש ממשלה שלא עומד בלחצים הכי בסיסיים לא יכול לעמוד בראש מדינה. שיתייעץ עם מקורבו אחמד טיבי".

גנץ עצמו הגיב להצעת נתניהו וכתב בטוויטר: "מה קרה נתניהו? נבהלת שיש תאריך לעימות שלך מול עדי התביעה אז אתה מייצר ספין? ב-17.3 אתה הולך לבית משפט ומדינת ישראל חייבת להתקדם".