אאא

 לאחר שבית המשפט העליון, הורה להקפיא את החלטת השר אוחנה, בנוגע להקמת וועדה שתחקור את מח"ש, השר אוחנה יוצא למתקפה נגד העליון ואומר, כי מדובר בניגוד עניינים חמור בין בג"צ למנדבליט.

מוקדם יותר הערב (שני), הודיע בית המשפט העליון, כי החליט להוציא צו ביניים וצו על תנאי שיקפיא את פעילות ועדת מח"ש, כאשר לממשלה עומדים 60 ימים להשיב מדוע החלטתה להקים את הועדה - לא תבוטל.

בתגובה להחלטה הזו, אומר השר אוחנה: "החלטה מצערת של בג"צ, אשר עשה יד אחת עם היועמ"ש, שחוות דעתו ניתנה תוך ניגוד עניינים מוסדי.יש בעיית חוסר אמון קשה במח"ש. לא מדובר רק ביוצאי אתיופיה, שראינו רק ביממה האחרונה עדות נוספת להתייחסות הנלוזה אליהם בהתכתבויות הוואטסאפ המשטרתיות שפורסמו – אלא בבעיה חוצת מגזרים וארוכת שנים".

"הציבור", מבהיר אוחנה, "ראוי למחלקה לחקירות שוטרים שיוכל לתת בה אמון. זו הסיבה שביקשתי להקים ועדת בדיקה שתגיש בפני הממשלה הבאה מסקנות וממצאים איך ניתן לעשות את הדברים טוב יותר. קבעתי שרק אם הממשלה הבאה – תהא אשר תהא – תבקש מהוועדה להגיש את המלצותיה היא תעשה כן. הכל כדי לא לכבול את ידי הממשלה הבאה, אלא רק לסייע בידה".

 השר אוחנה מכריז על הקמת הוועדה (דוברות שר המשפטים)

כאן עבר לתקוף את מנדלבליט: "היועץ המשפטי לממשלה, שאליו כפופה מח"ש, צריך היה למשוך ידיו מלחוות דעה בעניין – הרי מח"ש כפופה אליו. יכול היה להטיל את מלאכת כתיבת חווה"ד על היועמ"שית של משרד המשפטים, למשל. לא רק שלא עשה זאת, הוא מנע ממנה להציג את חוות דעתה בפני הממשלה. מדוע? מפני שהיא סברה – בהגינותה – כי אין מניעה בנסיבות אלה להקים את וועדת הבדיקה".

אוחנה מסביר את עצמו ואומר: "כל פעולה כמעט שאני מבקש לבצע, זוכה לביקורת "למה עכשיו?", כאילו שאני מכהן כשר המשפטים כבר ארבע שנים. ובכן, אני מכהן בתפקיד רק מספר חודשים – אך הדבר אינו גורע מכובד האחריות המונח על כתפי כלפי הציבור, ומהרצינות בה אני תופס את תפקידי".