אאא

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, הכריז הערב (שני) בעוטף עזה "גבי אשכנזי ימונה לשר הביטחון בממשלתי ויתקן את מחדלי נתניהו שהקים קבינט בובות ומינה שרים משיקולים פוליטיים". בליכוד מיהרו לתקוף: "גנץ עושה פוליטיקה על חשבון תושבי הדרום".

במהלך סיור בעוטף עזה הודיע גנץ הודיע כי "רא"ל גבי אשכנזי כשר הביטחון יטפל באתגרים שעומדים מול אזרחי ישראל: יש מולנו אתגרים ביטחוניים בכל הזירות ובכללן גם אתגר החירום הבריאותי מול וירוס הקורונה שאני לא בטוח שהוא מטופל כראוי".

"כדי להתמודד עם האתגרים האלו ולשים סוף לכישלון של נתניהו מול הנייה והאתגרים האחרים- נמצא כאן מי שיהיה שר הביטחון של מדינת ישראל- גבי אשכנזי". אמר גנץ.

"אני משוכנע שגבי, ביחד איתי כראש ממשלה, עם בוגי כחבר בכיר בקבינט המדיני-ביטחוני, יוביל את המערכת ויעשה סדר בכל המערכות הנדרשות ויפעיל נכון את הכוח בכל הזירות בכלל ובדרום בפרט. ב-2.3 ישראל תצטרך לבחור בין שר ביטחון וקבינט מקצועני, או שר ביטחון שהוא מינוי פוליטי וקבינט בובות חובבני".

ח"כ גבי אשכנזי אמר: "זו לא הפעם הראשונה שאנחנו מתמודדים עם ארגוני טרור. אפשר לספק כאן תחושת ביטחון. בגבול הצפון יש ילדים שכבר 15 שנה לא שמעו אזעקה. לחמאס- יש שתי אפשרויות: המועדפת עלינו- הסדרה ארוכת טווח, השבת הבנים ושקט מוחלט. וכנגד זה- שיפור במצב הכלכלי בעזה.ואם זה לא יעבוד- נאלץ לפעול בכח".

בליכוד מיהרו להגיב על הודעת בני גנץ ואמרו: "בושה שבזמן שחיילי צה״ל נלחמים בטרור, גנץ וחבריו עושים פוליטיקה כדי להסתיר מהציבור שהממשלה שלהם תהיה תלויה ברשימה הערבית המשותפת ולא תוכל לפעול נגד הטרור בשום מקום".