אאא

מועצת הבריאות של סין דיווחה הלילה (שלישי) כי מספר המתים כתוצאה מהידבקות בנגיף הקורונה עלה במהלך היממה האחרונה ב-71. בסך הכל  מתו 2,663.

כמו כן, במהלך הימה האחרונה אובחנו 508 חולים חדשים בקורונה, עלייה לעומת היממה הקודמת אז הובחנו 409 מקרי הידבקות חדשים. בסך הכל נדבקו בסין 77,658 בני אדם.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס הלילה לנגיף המאיים על העולם ואמר: "נגיף הקורונה נמצא תחת שליטה בארצות הברית. אנחנו נמצאים בקשר עם כל המדינות הרלוונטיות. המרכז לבקרת מחלות וארגון הבריאות העולמי עובדים קשה ובצורה חכמה מאוד".

בתוך כך, ביפן דיווחו הלילה כי נוסע רביעי מת הלילה לאחר שנדבק בנגיף ב'ספינת הקורונה'. מדובר בקשיש כבן 80.  בתאילנד דיווחו כי שני חולים נוספים אובחנו שנדבקו בנגיף, בכך עלה מניין החולים במדינה ל-37 בני אדם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המדינה שסובלת הכי הרבה מהנגיף מלבד הסינים היא איטליה. שבעה מתו כבר מנגיף הקורונה בארץ המגף. עד כה ידוע על יותר מ-200 נדבקים במדינה. גורמים איטלקים דיווחו על 222 נדבקים: 27 בטיפול נמרץ, 101 מאושפזים בבתי החולים ו-94 נמצאים במעקב בבית. 

התפשטות הנגיף באיטליה הביאה את ישראל לפרסם אמש אזהרת מסע במספר מחוזות בצפון איטליה. במשרד החוץ ממליצים לכל מי שמתכנן נסיעה לצפון איטליה לשקול את נחיצותה בעת הנוכחית ולהתעדכן באשר להנחיות הרשויות באיטליה (הן הממשלתיות והן המחוזיות) ביחס להתנהגות מונעת. 

נכון ליום שני, שבעת המחוזות באיטליה שהוכרזו כבעייתיים ברמות שונות של סיכון, הנם (בינתיים) רק בצפון המדינה: לומברדיה, ונטו, אמיליה-רומניה, פיאמונטה, פריולי-ונציה-ג'וליה, טרנטינו-אלטו-אדיג'ה, ליגוריה.